Bankalar

Kredi Kullanmak İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Lazım

Kredi Kullanmak İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Lazım

 

Bankaların müşterilerine kredi imkanı sunarken aradığı bazı kriterler bulunmaktadır. Özellikle de kredi notunun son derece önemli olduğu kredi çekim işlemlerinde aynı zamanda kredi başvurusu yapan kişinin aynı zamanda sigortalılık durumu da son derece önemlidir. Bu yüzden de merak ettiğiniz Kredi Kullanmak İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Lazım sorusu hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Kredi başvurusu için sigorta süresi

Bankalara yapmış olduğunu kredi veya kredi kartı başvurularında bankanın en öncelikli olarak baktığı detayın kredi notunuz olduğunu bir kez daha belirtelim. Ancak sigorta durumunda da bankaların kriter olarak dikkat ettiği bir konu bulunmaktadır. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyorsanız, bankanın sizlere ancak kefil sistemi ile kredi verme durumu bulunmaktadır. Kefiliniz yoksa kredi çekme şansınız da bulunmamaktadır.

İşe yeni girdiyseniz kredi başvurusu

İşe yeni girmiş olan birisinin de kredi başvurusu sırasında bankaların kriterleri değişkenlik göstermektedir. Bazı bankaların bu durum içerisinde en az kriter olarak 3 aylık sigortalı olma şartı koştuğunu belirtelim. Ancak bazı bankaların da bu durum içerisinde de en az 6 ay şekilde sigortalı olma şartının bulunduğunu belirtelim.

Ama eğer kredi sicil notunuz bankaların gözünde oldukça yüksek ise bankaların bu durum karşısında sizlerden 3 aylık bir sigorta süresi ile de sizlere kredi vereceğini belirtelim. Hatta bazı bankaların 6 ay sigortalı olup kredi sicil puanı düşük olan müşterilerine kredi bile vermediğini belirtelim. Kredi notunun sigorta durumunun önünde olmasından dolayı kredi notunuz ne kadar yüksek olursa, o zaman kredi çekme şansınızın da o kadar yüksek olduğunu belirtelim.

Sigortalı olarak çalıştığınız şirketin maaşınızı yatırdığı banka üzerinden kredi notunuz düşük olsa da kredi alma durumunuz bulunacağından dolayı, maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi çekmeniz gerekmektedir. Bunun içinde tek yapmanız gereken maaş müşterisi olduğunuz bankaya giderek kredi başvurusu yapmak olacaktır. Burada eğer sizlerden sigorta şartı isteniyorsa, bunda kredi notunuzun düşük olduğu etkisini unutmamanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu