ads

Ataşehir İş Güvenliği Firmaları

Ataşehir İş Güvenliği Firmaları

 

Ataşehir iş güvenliği firmaları için şirketinize yakın lokasyonda bulunan, OSGB hizmetleri ile ilişkili tüm gereklilikleri profesyonel şekilde yönetecek bir çözüm ortağı arayışında iseniz Ekşioğlu OSGB ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İstanbul, sektör çeşitliliği ve yoğun nüfusu nedeniyle meslek hastalığı ve iş kazalarının fazla görüldüğü bir şehirdir. Fakat kanunlar, işin tehlike sınıfına yönelik olarak İSG eğitimini zorunlu hale getirmiştir.

 

Temel İş Güvenliği Eğitimi Yönetmeliği

Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan işyerleri içerisinde personelin sağlık ve güvenlik riskleri eğitimin alındığına dair belge olmadan çalıştırılması yasaktır.

İşveren, iş sağlığı ve güvenliği risklerine karşı personellerine gerekli eğitimin verilmesini sağlaması gerekir.

Mesleki eğitim alma zorunluluğu gerektiren tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta bulunan işlerde eğitim almayan kişiler çalıştırılamaz.

İş kazası geçirmiş ya da meslek hastalığına yakalanmış çalışanlar işe başlamadan önce, söz konusu kazanın ya da meslek hastalığının nedenleri ve korunma yolları konusunda ilave eğitim verilmektedir.

Bununla beraber, herhangi bir nedenden dolayı altı aydan fazla süreyle işten uzak kalan kişiler, tekrar işe başlatılmadan önce yenileme eğitimi alması gerekir.

 

Yıllardır süregelen meslek hastalıkları, kişilerin tedbirsizlik nedeni ile yaşamını yitirmesi ve farklı faktörler, iş güvenliğini Kanunlar nezdinde zorunlu hale getirmiştir. Bugün birçok kurumsal firma hem ekibine gerekli eğitimlerin verilmesi hem de işveren olarak tüm sorumlulukların yerine getirilmesi için İSG hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Ataşehir İş Güvenliği Firması ve Eğitimleri

 

İstanbul OSGB firması hizmetleri kapsamında yapılacak çalışmalar işyerinin tehlike sınıfına istinaden belirlenmektedir. İşyerinin tehlike sınıfının belirlenmesi, risk analizlerinin oluşturulması, acil durum eylem planlarının belirlenmesi, senelik planların hazırlanması ve iş güvenliği uzmanı temini gibi hizmetleri OSGB firmanızdan alabilirsiniz.

Çalışma alanı içerisinde tehlike analizleri yapılarak sağlığa tehdit unsuru oluşturabilecek tüm şartların ortadan kaldırılması ile iş güvenliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Bu konuda yol gösterici uzman bir çözüm ortağı arayışında iseniz Ekşioğlu OSGB ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Ataşehir ve Kartal İş Güvenliği Firmaları arasında ön plana çıkan Ekşioğlu OSGB firmasının çözümlerini detaylı şekilde www.eksiogluosgb.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu