ads

Gürkan Siviş Ticari Gayrimenkul Yatırımında 2021’de de Lider Yine Ankara

Gürkan Siviş Ticari Gayrimenkul Yatırımında 2021’de de Lider Yine Ankara

 

Ofis ve dükkan gibi iş yerlerinin içinde bulunduğu ticari gayrimenkul yatırımı 2021 yılında da ilgi gördü. Yeni yılda ticari gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kurumsal firmalar ve bireysel yatırımcılar tercihlerini Ankara’dan yana kullandı. Başkent Ankara, artan nüfusu ve gelişen şehircilik potansiyeli ile ofis ve iş merkezleri yatırımında öne çıkan adreslerden biri oldu.

2021 yılında da Ankara’yı tercih eden ticari gayrimenkul yatırımcılarının sayısı arttı. Memur ve öğrenci nüfusunun her geçen gün arttığı, özel sektör iş imkanlarının geliştiği Ankara, ticari gayrimenkul yatırımcıları için cazip bir merkez haline geldi. Başkent Ankara’nın ticari emlak yatırımında sektörün nabzını tutan Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Siviş, bu konuda önemli noktalara değindi.

Ticari Gayrimenkul Yatırımında Önemli Noktalar

Özellikle pandemi sonrasında ticari gayrimenkul yatırımlarının hız kazandığını belirten Gürkan Siviş genel anlamda emlak sektöründe köklü değişimler yaşandığını kaydetti. Ofis ve iş yeri üretiminde yaşanan değişimlerin yanı sıra ofis tercihinde bulunan işletmelerin de bakış açılarında farklılıklar oluştuğunu hatırlattı. Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Siviş bu konuda profesyonel danışmanlık hizmeti alınmasının çok önemli olduğunun altını çizdi.

İş alanlarının çeşitli fonksiyonlara sahip olması gerektiğini belirten Gürkan Siviş, pandemi sebebiyle havadar ve açık alanları bulunan ofislerin ön plana çıktığını söyledi. Ankara’nın 2021 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi ofis, iş merkezi ve dükkan yatırımlarında kurumsal ve bireysel yatırımcıların bir numaralı tercihi olmaya devam ettiğini hatırlattı.

Ankara’da Ticari Gayrimenkul Yatırımları

Emlak sitelerindeki artışın da gözle görülür seviyelere ulaşması ile birlikte başkent Ankara’da ticari gayrimenkul yatırımları hız kazandı. Yatırımcıların güvenli ve pandemi sonrası talep gören noktalarda kullanım avantajı sunan ofislere yoğunlaşması dikkatlerden kaçmadı. Ankara’da ofis ve iş merkezi yatırımlarına talep arttı.

Bu konuda yatırımcılara yol gösteren Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Siviş, Ankara’da ticari gayrimenkul yatırımlarının arttığını vurguladı. Ekonomi verileri, yatırımcıların güncel piyasa koşullarında en ideal ve kazançlı gayrimenkul yatırımı yapabilmek için ticari gayrimenkullere ilgi gösterdiğini ortaya koydu.

https://www.instagram.com/gurkansivis/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu