Ekonomi HaberMANŞET

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler

 

Borsada en çok kazandıran hisseleri inceleyerek yatırım yapacağınız şirkete karar verebilirsiniz. Borsada genellikle sabit bir piyasa vardır ama 2021 yılında çok iniş çıkışlar yaşanmıştır. Bir anda yükselip bir anda düşen hisselerden uzak durmalı ve sabırlı bir şekilde artan grafiğe sahip olan hisselere yatırım yapılması elde edilen kar oranını artıracaktır. Borsada kazanmak için piyasayı anlık olarak takip etmeli ve yatırım yapılan şirketin yurt içi ve yurt dışı haberlerini anlık olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Borsada yatırım yapmak hayli riskli bir iştir. Doğru hisseleri bulup yatırım yaparsanız yatırdığınızın kat kat fazlasını kazanabilirsiniz ama aksi bir durum gerçekleşirse yatırdığınız paranın çok fazlasını da kaybedebilirsiniz. Borsa da kazanç ve kaybınızı stop koyarak durdurabilirsiniz. Bu yöntem daha az riskli bir yöntemdir. Yani %10 luk kısıma stop koyduysanız kazancınız ya da kaybınız yatırdığınız paranın %10 una gelince elinizden çıkartabilirsiniz.

Borsa da güvenli bir şekilde ilerlemek istiyorsanız uzun ve orta vadeli yatırımlar yapmalısınız. Fakat yakın zamanda tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi borsayı da alt üst etmiştir. Bazı şirketler çok zarar etmişken bazıları kar üstüne kar eklemiştir.

2021′ de Kazandıran Hisseler

2021′ de en fazla kazandıran başlıca hisseler: ATP Bilgisayar, Sekuro Plastik Ambalaj Sanayi, Tuğçelik, Yeşil Yapı, Ufuk, ICBCT, DOCO, ADESE, Parsan Makina, Metro Yatırım, Bizim Toptan, Odaş Elektrik, QNB Finansbank, İzmir Demir Çelik, Çemaş, İş Bankası, Arena Bilgisayar, Netaş, Kerevitaş Gıda, Adel, Royal Halı, Vestel, Yapı Kredi, Derimod, Gözde Girişim, İndeks Bilgisayar, Konya Çimento, Anadolu Efes, İpek Doğal Enerji, Sabancı, Şekerbank, Pegasus’tur. Ama uzun vadeli yatırım yapacaksanız THY yani Türk Hava Yolları, Aselsan, Turkcell, Marshall, Halkbank, Akbank, Garanti, Yapı Kredi bu uzun vadeli hisse yatırabileceğiniz şirkletler arasındadır.

Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler 

Tukaş, Petkim, Alkim, Şok Market, Jantsa, Bim, Kartonsan, Yataş, Fenerbahçe Futbol, Borusan,   İhlas, Alarko başlıca şirketlerdir. İndeks Bilgisayar, Enerjisa, Vestel, Koza Maden, Gözde Girişim, Zorlu Enerji, Tuğçelik şirketleri hisse senedi hiç düşmeyen şirketlerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu