MAGAZİN

Creavit'te Üst Düzey Atama

Creavit Genel Müdürlük görevine sektörün deneyimli ismi Ahmet Sağlam getirildi. Sağlam yeni görevine Mayıs ayı itibarıyla başladı.

Yeni dönemde şirketin hedef ve stratejileri kapsamında Sağlam, 2021 Nisan ayından bu yana Çanakcılar Şirketler Grubu’nun bir diğer iştiraki olan DOXA’da Genel Müdür olarak görev yapıyordu. Uzun yıllar sektörde yöneticilik yapmış olan Sağlam, şimdi de tecrübesini ve liderlik deneyimini Türkiye’nin global banyo markası Creavit’in başarısı için kullanacak.

Creavit’in yeni Genel Müdürü olarak atanmasıyla ilgili olarak, Sağlam: “Creavit gibi köklü ve yenilikçi bir şirkette görev almak benim için büyük bir gurur ve heyecan kaynağı. 50 yılı aşkın tecrübesi ve 65 ülkeye yaptığı ihracat gücüyle, kalite ve güven sözcükleri ile tanımlanan markamızı, bugün geldiği noktadan ileriye taşımak, sektörde trendlerin öncüsü olacak başarılara imza atmasını sağlamak ve müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede karşılamak ana hedefimiz, bunun için çalışacağız.” dedi.

Ahmet Sağlam kimdir?

9 Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde eğitimini tamamlayan Sağlam, çalışma hayatına 1995 yılında Tepaş A.Ş. Üretim Planlama Bölümü’nde başlamıştır. 1998 yılı itibariyle Vitra’da Planlama Uzmanı olarak görev almış olup ardından aynı markada Müşteri İlişkileri Yöneticisi unvanı ile kariyerine devam etmiştir. Eczacıbaşı şirketinde 2005 yılında Kategori Müdürü olarak göreve başlayarak sırasıyla 2011 yılında Kaplama Grubu Kategori ve Satış Müdürü ve 2013 yılında ise Yetkili Satıcı Kanalı Satış Müdürü görevlerine getirilmiştir. Kariyerine Decovita markasında İcra Kurulu Üyesi olarak devam eden Sağlam, 2021 yılında Çanakcılar Şirketler Grubunun mobilya sektöründeki öncü ve yenilikçi markası DOXA’da Genel Müdür olarak görev almıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu