ads

Elektronik Sigara Neden Tercih Ediliyor

Elektronik Sigara Neden Tercih Ediliyor

 

Son yıllarda elektronik sigara kullanımı oldukça artmıştır. Bu yüzden çeşitlerinde de fazlalaşma mevcuttur. Genellikle vücudun nikotin ihtiyacını azaltmak için kullanılır. Elektronik sigaralarda tank ismi verilen bir bölüm mevcuttur. Bu bölüme likit dolumu yapılır. Bu likitler nikotinli ya da nikotinsiz şekilde olabilir. Elektronik sigaralarda yanma durumu mevcut değildir.

Elektronik sigara türlerinde normal ve salt likit türü farklıdır. İçerik olarak her ikisi de aynıdır. Fakat salt likit içinde baz nikotin yerine farklı asidik ürünler kullanılmaktadır. Salt likit içerisinde bulunan nikotin, vücutta kana daha hızlı karışır. Bu şekilde vücudun nikotin ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda salt likit, nikotinin tuz hali olarak da bilinir. Oldukça doyumlu bir içim sağlar.

Salt Likit Olmasının Avantajları 

Sigarayı bırakmak isteyenler genellikle elektronik sigaraya yönelirler. Salt likit bu konuda daha fazla tercih edilir. Çünkü gerçek sigaraya oldukça yakındır. İçerken aynı hissiyatı verir. Salt likitlerin  yumuşak bir içimi vardır. Rahatlıkla içilebilir. İçerisindeki nikotin oranı fazla olduğu için az tüketilse bile kişiye gereken doyumu sağlar.

Salt likitlerin içeriğinde, nikotin, strik asit, benzoik asit ve aromalar içermektedir. Kişi damak zevkine uygun olacak şekilde, dilediği aromalı salt likiti tercih edebilir. İçerisinde  yoğun bir aroma tadı bulunur. Çeşit oranı oldukça fazladır. Boğazda herhangi bir yanma yapmaz. Uzun bir raf ömrü vardır. Bozulmadan uzun süre muhafaza edilebilir.

Başlangıç İçin Hangi Aromalar Tercih Edilmelidir

Salt likit tercih edilirken, aroma kişinin kendi damak zevkine göre olmalıdır. Çünkü beğenme durumu kişiden kişiye değişebilir. Nane, çilek, şeftali ve tütün gibi pek çok aroma çeşidi mevcuttur. Elektronik sigara yeni kullanmaya başlandığında, kişi ilk olarak türün aromalı olan salt likiti tercih edebilir. Normal sigaranın tadına daha yakındır. Elektronik sigara kullanımda bir süre sonra, kişinin tat alma duyusu normale dönecektir. Zaman içinde içilen tatlar lezzetli bir hale gelecektir. Aromalı salt likit alınırken, en az iki farklı çeşit alınmaması önerilir. Bu şekilde sürekli aynı tadı almak kişiyi sıkmamış olur.

Salt Likit Evde En İyi Nasıl Korunur

Öncelikle ışık görmeyen bir alanda muhafaza etmek gerekir. Saklanan ortam kuru olmalıdır. Ortamdaki ısının oda sıcaklığında olması yeterlidir. 10 derecenin altında saklamak doğru değildir. E likitler soğukta kristalleşebilir. 14 ve 18 arası sıcaklık, e likitler için uygundur. Aynı zamanda çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmekte fayda vardır. Salt likitleri tüketme zamanı ise  aldıktan sonraki 18 aydır.

Salt Likit Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 

Salt likit alırken ilk olarak cihaza uygun olup olmadığına dikkat edilir. Bulunan cihazla yüzde yüz uyumlu olması oldukça önemlidir. Bir sonraki önemli durum ise nikotin miktarıdır. Nikotin miktarı kişinin kendi kullanıma göre sınırlandırılmalıdır. Sigara bağımlılığına göre bir seçim yapmak doğru olacaktır. Günlük sigara kullanımı az olan birinin, nikotin oranının az olduğu çeşitlere yönelmesi daha doğru olur. Aynı şekilde fazla sigara tüketen birinin de, biraz daha yüksek oranda nikotin seçmesi daha doğru olur.

Orijinal Salt Likit ve Sahte Salt Likit Ayrımı Nasıl Yapılır 

Orijinal salt likit ve sahte salt likit arasında etiketteki içeriğe bakarak ayrım yapmak yanlış olur. Etiketteki içerikler eksik durum içerebilir. Aynı şekilde yanlış konsantrasyon üzerinden sağlanmış olabilir. Sahte likit türlerinde nikotin seviyesi normalinden daha az ya da daha fazla olabilir. Bu açılardan etikete uygun olmayabilir. Bu şekilde olunca kullanacak olan kişinin dilediği nikotin seviyesine ulaşmasına engel olur. Bu durum kişinin sağlığını bile etkileyebilir.

Özellikle kişi kendi seçtiği nikotinden daha yüksek oranda alırsa, bu kişiyi fiziksel olarak daha da olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden kişilerin salt likit alırken, dikkatli olmasında fayda vardır. Ayrıca sahte salt likitler, ilk üç günde coilin kararmasına neden olabilir. Bu şekilde sahte olduğu kısa sürede anlaşılabilir. Bu sebeplerden dolayı salt likitleri güvenilir bir yerden almak faydalı olacaktır.

Salt Likitler Nerden Alınabilir 

Salt likitleri güvenirliği yüksek olan ve bilinen bir markadan almak çok doğru olacaktır. Hem sağlık hem de kişinin zevki için orijinal salt likit almak en doğrusudur. Bunun için oldukça güvenilir olan https://buharkeyf.site  sitesinden almak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu