Ekonomi Haber

Emirates ve United, Yeni Bir Anlaşmayla Pazar Payını Genişletiyor

  • Emirates yolcuları Amerika'da Chicago, San Francisco ve Houston üzerinden yaklaşık 200 yeni şehre United üzerinden bağlanacak.
  • United, Mart 2023'te New York/Newark ve Dubai arasında aktarmasız yeni uçuşlarını başlatacak; Emirates ve flydubai ile yolcular bu sayede Dubai üzerinden 100’den fazla yeni uçuş noktasına seyahat edebilecek. 

Emirates ve United bugün, her bir havayolunun ağını geliştirecek, yolcularına Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapında yüzlerce yeni uçuş noktasına* daha kolay erişim sağlayacak tarihi bir ticari anlaşma imzaladı.

 

Kasım ayından itibaren, ABD'nin en büyük iş merkezlerinden üçü olan Chicago, San Francisco ve Houston'a uçan Emirates yolcuları, United gidiş-dönüş seferlerinde tek bir biletle Amerika kıtasında yaklaşık 200 şehre seyahat edebilecek.

 

Emirates’in hizmet verdiği diğer sekiz ABD havalimanında – Boston, Dallas, LA, Miami, JFK, Orlando, Seattle ve Washington DC – her iki havayolunun da bir interline düzenlemesi olacak.

 

United, Mart 2023'ten itibaren New York/Newark ve Dubai arasında yeni bir direkt uçuş başlatacak- buradan yolcular Emirates veya flydubai ile 100'den fazla uçuş noktasına seyahat edebilecek. United'ın yeni Dubai uçuşunun biletleri satışa açıldı.

 

Emirates ve United, bugün, United CEO’su Scott Kirby ve Emirates Başkanı Sir Tim Clark'ın ev sahipliğinde Dulles Uluslararası Havalimanı'nda, United ve Emirates Boeing 777-300ER uçakları ve uçuş ekiplerinin yer aldığı bir tören etkinliğinde anlaşmalarını duyurdular.

 

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Dünyanın en büyük ve en tanınmış havayollarından ikisi, seyahat talebinin yeniden arttığı bir zamanda, yolcuları daha fazla uçuş noktasına iyisi ile uçurmak için el ele veriyor. Yolculara muazzam bir avantaj sağlayacak bu ortaklık, Birleşik Arap Emirlikleri ile Amerika Birleşik Devletleri'ni daha da yakınlaştıracak. United'ın gelecek yıl Dubai'ye dönüşünü memnuniyetle karşılıyoruz; burada merkezimiz Dubai’de, esasen United'ın Emirates ve flydubai üzerinden Asya, Afrika ve Orta Doğu'ya ulaşmasını sağlayacak bir kapı haline geliyor. United ile uzun vadede ortaklığımızı geliştirmeyi arzu ediyoruz.”

 

United Havayolları CEO’su Scott Kirby ise şunları söyledi: "Bu anlaşma, gökyüzünde en iyi yolcu deneyimini yaratma konusunda ortak bir taahhüdü paylaşan iki ikonik, sektörünün öncü havayolunu birleştiriyor. United'ın Dubai'ye yeni uçuşu ve tamamlayıcı uçuş ağlarımız, milyonlarca yolcumuz için global seyahati kolaylaştırarak yerel ekonomileri canlandırmaya ve kültürel bağları güçlendirmeye yardımcı olacak. Bu hem United hem de Emirates çalışanları için gurur verici bir an; birlikte yolculuğumuzu memnuniyetle karşılıyorum.”

 

Her iki havayolunun yolcuları, bu bağlantılı uçuşları tek bir biletle kısa sürede rezerve edebilecek ve bu da check-in ve bagaj transferini daha hızlı ve daha kolay hale getirecek. Örneğin, yolcular United.com'u ziyaret edebilir veya United uygulamasını kullanarak New York/Newark'tan Karachi, Pakistan'a uçuş rezervasyonu yapabilir veya Dubai'den Atlanta veya Honolulu'ya uçuş rezervasyonu yapmak için Emirates.com'a gidebilir.

 

Bu anlaşma ayrıca her iki havayolunun yolcu sadakat programı üyelerine daha fazla ödül için daha fazla fırsat sağlayacaktır: Emirates Skywards üyeleri, United tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda seyahat ettiklerinde kısa süre içinde mil kazanabilirler ve United'ın New York/Newark – Dubai uçuşunda uçan United Mileage Plus üyeleri, Emirates ve flydubai'nin ötesine bağlanırken mil kazanabilir ve kullanabilirler.

 

Ortak uçuşlarda seyahat eden yolcular yakında Emirates ve United Dinlenme Salonlarına da kullanabilecekler. Yolcu sadakat programı ödülleri ve Dinlenme Salonu avantajları önümüzdeki haftalarda bildirilecektir.

 

Her iki havayolu da yakın zamanda yolcu deneyimine önemli yatırımlar yaptığını duyurdu. Emirates, yemek seçenekleri, yepyeni bir vegan menü, "gökyüzünde sinema" deneyimi, kabin içi iyileştirmeler ve sürdürülebilir seçenekler içeren 2 milyar dolarlık bir yatırımın parçası olarak 120'den fazla uçağın donanımını yükseltecek. United'da, her koltukta koltuk arkası ekranları, daha büyük baş üstü bölmeleri, Bluetooth bağlantısı ve uçak endüstrinin en hızlı uçuş Wifi'sini içeren yeni bir tasarımla iç mekanına odaklanarak filosuna 500 yeni Boeing ve Airbus uçağı ekleyecek. 

 

* Kod paylaşımları ve United'ın Dubai'ye yeni uçuşu gerekli onaylara tabidir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu