Kripto Paralar

Uniswap (Unı) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Uniswap (Unı) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

 

Uniswap, merkezi olmayan bir değişim sistemidir. DeFi projeleri olarak bilinen merkezi olmayan değişim yapılarından biridir. Uniswap, temel olarak, merkezi yönetim veya yönetici olmadan akıllı sözleşmeler yoluyla ERC-20 belirteçlerinin değiş tokuş edilmesini sağlayan bir protokoldür.

Uniswap sistemindeki havuzlarda tokenlerin değiş tokuş edilmesini sağlayan akıllı sözleşmeler kullanır. Bu havuzlar, herhangi bir ERC-20 uyumlu tokenle değiştirilebilir. Değişim iptal sistemi, kullanıcıların bu değişiklikleri doğrudan cüzdanlarından yapmalarına olanak tanır. Merkezi borsalardan ayıran en önemli özelliği, işlemler bir borsaya aktarıldıktan sonra takas gibi işlemlerin mutabakatını yaparak cüzdanınızla doğrudan takas yapabilmenizdir.

UNI Token Nedir?

UNI Token, Uniswap’ın merkezi olmayan değişiminin yönetiminde söz hakkı veren bir yönetim belirtecidir. Uniswap sistemi açık bir yazılım protokolüdür. Merkezi olmayan Uniswap protokolü, diğer kullanıcılara sistem içi güncellemeler ve değişiklikler için kullanıcı fikirleri sunar.

Kullanıcılar ayrıca UNI belirteçleri sayesinde bu güncellemelere oy verir. Güncellemeler veya değişiklikler sadece oylama ile yapılabilir. UNI Token 2018’de tanıtıldı. UNI Token, DeFi projelerine artan ilgi sayesinde 2020’de önemli ölçüde değer kazandı. Dolaşımdaki UNI tokenlerinin sayısı 202.417.054 UNI’dir. Uniswap toplam 1 milyar UNI’yi piyasaya sürecek.

UNI Token Madenciliği Nasıl Yapılır?

UNI Token, kripto para madenciliği değildir. UNI tokenlerinin tüm bakiyesi düzenli aralıklarla serbest bırakılır. UNI token kredisi sayesinde Uniswap platformunda etkili olabilirsiniz. Toplamda, UNI Token 1 milyar UNI ihraç edecek.

Uniswap (UNI) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de yerel para olan Türk lirasını kullanarak Uniswap satın almak sanılanın aksine çok daha kolay ve hızlı bir işlemdir. Uniswap’ı herhangi bir teknik bilgi veya tanıtım belgesi olmadan satın alabilirsiniz.

Uniswap (UNI) Gönderme

Hesabınızdaki Uniswap bakiyesini Bitlo.com ile aynı gün içinde başka bir Uniswap cüzdanına gönderebilirsiniz. Uniswap bakiyenizi Bitlo.com’daki Para Yatırma / Çekme menüsündeki Uniswap ödeme sayfasındaki başka bir Uniswap cüzdanına gönderebilirsiniz. Bu UNI Pull (Uniswap Send) sayfası ile ilgili olarak adım adım yapmanız gerekmektedir.

  1. Yeni Bir UNI Adresi Ekleme

Öncelikle Uniswap’a göndereceğiniz adresi hesabınıza eklemeniz gerekiyor. Yeni UNI Adresi Ekle düğmesini tıklayın. Açılan ekranda istediğinizi yazabilirsiniz. Hesap Adı bölümünde UNI adres alanına para göndermek istediğiniz adresi giriniz. Daha sonra “Hesap Ekle” düğmesine tıklayarak bir hesap kaydedeceğiz.

  1. Gönderilecek UNI Tutarını Belirleme ve Gönderme

“Ne kadar Uniswap çekmek istiyorsunuz?” Formda kaç tane Uniswap göndermek istediğimizi belirtiyoruz. “+” simgesine basıldığında, hesaba gönderebileceğimiz total Uniswap miktarı belge alanında gösterilecektir. Göndermek istediğiniz UNI adresini seçin ve “Uniswap Para Çekme” düğmesine tıklayın. “Uniswap Para Çekme” butonuna tıkladığımızda 2FA şifremiz soruluyor, giriyoruz ve işlemi onaylıyoruz.

  1. Gönderim İşlemini Onaylama

Uniswap’ı göndermek için gerekli tüm adımları attık, ancak nihai doğrulama ve güvenlik için kayıtlı e-posta adresinize bir onay e-postası gönderilecektir. Hangi UNI adresine kaç tane UNI gönderdiğinizi bir e-postada göreceksiniz. Onayla butonuna basıldığında işleminiz aktif hale gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu