ads

Kaynakları Doğru Yönetmek Her Zaman Güçlü Kalmayı Sağlar

Kaynakları Doğru Yönetmek Her Zaman Güçlü Kalmayı Sağlar

Bugün Lena Grup Şirketler bünyesinde uzun yıllardır Finans ve Muhasebe Müdürlüğü pozisyonunda yer alan Aylin Sanlı ile birlikteyiz. Aylin hanımla kaynakları doğru yönetmek ve güçlü bir şirket olmak konusunu ele aldık.

Uzun Yıllar Boyunca Aynı Şirkette Çalışmayı Artı ve Eksileriyle Değerlendirir Misiniz?

Uzun yıllar boyunca aynı şirketin üyesi olmak zamanla bir parçam haline geldi. Hem iş hem de dostluk ilişkileri kurmak için uzun yıllar boyunca aynı şirketin parçası haline gelmek kesinlikle en iyi seçenek.

Birçok kişi, birden fazla iş yerinde çalışmanın avantaj olduğunu savunur. Ancak; ben bu konuya tam anlamıyla katılmıyorum. Eğer sağlam ve köklü bir şirkette yer alıyorsanız, üstelik şirketiniz gelişime ve yeniliklere açık ise kesinlikle iş hayatınızda büyük avantaj sağlar. Bu sebeple her zaman farklı şirketler içerisinde yer almak bir avantaj olarak düşünülmeyebilir.

Uzun Senelerdir Sektörde İlerleyerek Devam Ettiniz, Birçok Olumsuzluklar Hatta Krizler Atlattınız, Tüm Bu Süreçleri Neye Borçlusunuz?

Tabi ki, yıllar boyunca güçlenerek ilerleyebilmek hiç kolay değil. Ancak, sistemli ve doğru bir şekilde çalışmak her zaman iş hayatının gerekliliğidir. Bu süreçleri doğru bir şekilde yönettiğimizi düşünüyorum.

Bizlerde zaman zaman bir çok problemle karşı karşıya geldik. Ancak, kriz yönetimini doğru bir şekilde yönetmek, varlıklarımızı doğru bir biçimde çalıştırmak bizlere daima avantaj sağladı. Kriz yönetimi söz konusu olunca her zaman parasal kaynaklar akla gelmemeli, doğru insan kaynakları yönetimi, iş süreçlerini doğru bir kanaldan ilerletmek, ekip gücünden doğru bir biçimde faydalanmak da kriz yönetiminin bir parçasıdır.

Tüm bu süreçleri atlatabilmekteki en önemli ana prensip kesinlikle çok çalışmaktır. Sadece bireysel olarak değil, doğru ekiple verimli bir şekilde çalışmak, hızlı bir şekilde harekete geçebilmenin çok büyük güç olduğunu düşünüyorum.

Sizce Üstüne Koyarak İlerlemek Nasıl Sağlanır?

Ben Aylin Sanlı olarak her zaman öncelikle doğru bir analiz yapılıp, “Neye ihtiyacımız var?” sorusunun yanıtlanmasından yanayım. Daha sonra ihtiyaçlar doğrultusunda bir sistem oluşturarak, bu sistem çerçevesinde hızlı ve doğru bir şekilde sonuca ilerlemenin her zaman meyvesini vereceğini düşünüyorum. Tüm prosesleri doğru değerlendirdiğimiz taktirde, ortaya hayallerimizin ötesinde işler çıkıyor. Tüm bu süreçlerde elbette ki çok çalışmak gerekiyor.

Değerli vaktini ayırdığı ve kıymetli görüşlerini bizlerle paylaştığı için Aylin Sanlı hanıma çok teşekkür ediyor, başarılarının daima devam etmesini diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu