Ekonomi Haber

Araç fiyatlarındaki yatay seyir sürüyor

sahibinden’da yayınlanan ilan verilerinden hazırlanan sahibindex Kasım Vasıta raporuna göre model yılı 2016 ve sonrası olan araçların satıcılar tarafından talep edilen fiyatlarındaki yatay seyir dördüncü ayında da sürüyor. Bu model yıllarındaki araçların fiyatları Temmuz sonundaki seviyesini koruyor.

 

Satılan otomobillerin yakıt türleri incelendiğinde ise hibrit ve elektrikli araçların paylarındaki artışın devam ettiği görülüyor.

Rapora göre ayın en çok ilan verilen kategorisi Otomobil oldu. Sıralama; Minivan & Panelvan, Motosiklet, Arazi/ SUV & Pick-up ve Ticari Araçlar kategorisi ile devam etti.  Marka & Model sıralamasının lideri Renault – Clio oldu. Sıralama; Renault – Megane, Opel – Astra, Volkswagen Passat ve Ford Focus ile devam etti. Arazi/ SUV & Pick-up kategorisinin marka sıralaması ise Nissan, Volkswagen, Land Rover, Peugeot, ve Dacia oldu.

 

sahibindex Vasıta raporuna göre Kasım ayında en çok beyaz, gri, siyah, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve model yılı 2016 olan araçların ilanı yayınlandı.

Tüm ilanların 26’sını 200.001 – 300.000 km aralığındaki araç ilanları oluşturdu. Fiyatlara baktığımızda ise 250.0001- 500.000 TL aralığı 40,8 ile en çok ilan yayınlanan fiyat aralığı oldu. 

 

sahibinden’da Kasım ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında liderlik Renault'un oldu; sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes Benz ve Fiat ile devam etti. Araçlar en çok gece 21:00-22:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 9 dakika 41 saniye oldu.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu