MAGAZİN

Emirates ve Kenya Airways, uçuş iş birliğiyle Afrika ve Orta Doğu arasında daha fazla seyahat seçeneği sunacak

Emirates ve Kenya Airways, yolcularının tek bir seyahat programı dahilinde iki havayolunun uçuş ağlarındaki seyahat noktalarına erişimini sağlayacak yeni interline ortaklığını duyurdu. Anlaşma ile yolcular, daha fazla seyahat seçeneğine erişirken  bagajları da nihai uçuş noktalarına kolay bir şekilde taşınacak.

Emirates yolcuları artık Nairobi üzerinden Kenya Airways uçuş ağındaki birçok bölgesel noktanın yanı sıra Afrika genelinde Nampula, Bangui, Bujumbara, Kigali, Dzaoudzi, Lubumbashi, Kinşasa, Kilimanjaro, Juba ve Zanzibar gibi 28 farklı noktaya seyahat edebilecek. Ek olarak, iki taraflı interline uçuş düzenlemesi dahilinde, Dubai üzerinden seyahat eden Emirates yolcularının, Kenya’nın en popüler eğlence noktalarından  Mombasa’ya seyahat etmek için tek bilet alması yeterli olacak.

Benzer şekilde, Nairobi veya Mombasa’dan seyahat eden Kenya Airways yolcuları da artık Emirates’in uçuş ağına erişebilecek ve Dubai üzerinden Batı ve Güney Asya, Uzak Doğu, Hint Okyanusu ve Orta Doğu’da Singapur, Tokyo, Bangkok, Ahmedabad, Beyrut, Hong Kong, Jakarta, Seul dahil 23 uçuş noktasına kolayca seyahat edebilecek.

Emirates Havayolu Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım, Kenya’nın ulusal hava yolu şirketiyle ilk iş birliğini kurmaktan duydukları memnuniyeti şu cümlelerle belirtti: “Kenya, Afrika ağımıza açılan stratejik bir kapı niteliğinde. Bu yeni interline anlaşması, Emirates’in yolcularına daha kolay ulaşım imkanı ve kıta genelinde daha fazla seyahat seçeneği sunacak. Kenya Airways ile ilişkimizi geliştirerek iki firmanın da yolcularına daha geniş bir uçuş ağı sunmayı ve seyahat imkanlarını geliştirmeyi arzu ediyoruz.”

Kenya Airways Ticari İşler ve Müşteri İlişkileri Direktörü Julius Thairu ise anlaşma hakkında şunları söyledi: “Emirates’in Dubai’deki merkezi üzerinden Afrika ile Orta Doğu arasındaki seyahat imkanlarımızı artırmamızı sağlayacak bu ortaklık, yolcularımıza ideal bir bağlantı noktası sunacak.  Bunun gibi ortaklıklar, şirketlerin birbirlerinin imkanlarından ve verimliliklerinden faydalanarak yolculara daha kolay seyahat seçenekleri sunmalarına olanak tanıdıkları için havacılık sektöründe kilit önem taşıyor.”

Biletler; emirates.com adresinden, Emirates Bilet Satış Bürolarından, doğrudan veya internet sitesi üzerinden seyahat acentelerinden satın alınabilir. 

1995 yılında Nairobi ve Dubai arasındaki uçuşlarla Kenya operasyonlarını başlatan Emirates, o zamandan bu yana 5 milyondan fazla yolcuyu ağırladı ve seferlerini istikrarlı bir şekilde artırarak haftalık 14 uçuşa çıkardı. Kenya’da özel, First Class süitleriyle hizmet veren tek havayolu olan Emirates, seçkin müşterilerine yolculuklarının her anında üstün bir deneyim sunuyor.

Kenya Airways ise kısa bir süre önce Mombasa ile Dubai arasında başlattığı aktarmasız seferleriyle yolcularına haftada 4 uçuş sunuyor. Mombasa’daki Moi Uluslararası Havalimanı, Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’ndan sonra şirketin yolcuları doğrudan BAE’ye taşıdığı ikinci merkez oldu. Havayolu, şu anda B737-800 ve Dreamliner B787-800 model uçaklarla Nairobi’den Dubai’ye haftada 10 uçuş gerçekleştiriyor.

Konforlu kabinler ve kaçırılmayacak özel Emirates ürün ve hizmetleri, Kenya gidiş ve dönüş uçuşlarında yolcuları bekliyor olacak. Ayrıca tüm sınıflardaki yolcular, ödüllü şeflerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilen ve çok sayıda birinci sınıf içecek seçeneğinin eşlik ettiği, bölgesel lezzetlerden ilham alan ve birden fazla bölümden oluşan menülerle gökyüzünde eşsiz bir yemek deneyiminin keyfini çıkarabilecek. Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice ile de, yolculara arkalarına yaslanıp, 6.500’den fazla kanal üzerinden sunulan, özenle seçilmiş Doğu Afrika filmleri, televizyon şovları, Afrika müzikleri, podcastler, oyunlar, sesli kitaplar ve daha pek çok global eğlence içeriğinin keyfini çıkarmak kalıyor.

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu