Genel

PlayStation 5 yeni patent çalışmaları için uğraşıyor

PlayStation 5 yeni patent çalışmaları için uğraşıyor

 

Sony firmasının dünya üzerinde en çok merak edilen ürünleri arasında yer alan PlayStation serisinin 5. Nesil oyun konsolu olacak olan PlayStation 5 ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle de firmanın uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni oyun konsolu PlayStation 5’de kullanıcıların hoşuna gidecek olan yeni patentlerin firma tarafından alınmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Oyun hakkında ipuçları verecek

Firmanın patent almak için uğraştığı şu günlerde PlayStation 5 serisinde kullanıcıların oyun sırasında oynadığı oyunlar hakkında ipuçları yapay zeka teknoloji sayesinde anlık olarak oyun severlerin hizmetine sunulacak gibi duruyor. Özellikle de uzun zamandır söylentilerin odağında olan bu patentin çok kısa süre içerisinde açıklanması beklenmektedir.

İnteraktif Widget’lar Sony tarafından kullanıma sunulacak

Şu an aktif olarak kullanılan PlayStation serilerinde bu tarz bir özelliğin bulunmamasından dolayı, oyuncuların PlayStation 5 serisinde İnteraktif olarak kullanılacak Widget’lar sayesinde oyun sırasında birçok ipucuna erişmesi gündeme gelecek gidi duruyor. Oyun oynadığınız sıra içerisinde kullanıcıların ara yüze erişimini sağlayacak bu sistem sayesinde sizlerde sorunsuz oyun keyfini yaşama şansını yakalamış olacaksınız.  Özellikle oyun içerisinde takıldığını noktalarda sizlere yardımcı olmak adına hizmet edecek olan bu teknolojinin yakın zaman içerisinde oyun konsolları tarihinde bir devrim olarak niteleneceği yönünde çok güçlü iddialar bulunmaktadır.

PlayStation 5 serisinde Yapay Zeka kullanılacak

Alexa sistemine benzer bir yapay zeka teknolojicisini kullanıcıların hizmetine sunması beklenen Sony firmasının özellikle de oyuncuların çıkmaza girdiği zamanlarda bu tarz bir hizmet sunacak olması dikkatleri çekme başarısı gösterdi. Uzun zamandır üzerinde çalışmalarına devam ettiği bu teknolojinin patentini almasıyla beraber diğer oyun konsollarının çok önünde olan PlayStation firmasının PlayStation 5 serisi ile de dikkatleri üzerine çekmesi beklenmektedir.

Oyun firmaları önünde engel gibi duruyor

PlayStation 5 her ne kadar bu tarz bir yapay zeka teknolojinin patentini almak istese de oyun firmalarının bu teknolojiye çok sıcak bakmadığını belirtelim. Özellikle de oyun içerisinde oyuncuların takıldığı bölümlerin o oyunun aslında oynanabilirliğini hat safhaya çıkartmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu