Bankalar

Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

 

Dinimiz gereği faizin haram olması özellikle de muhafazakâr kesim tarafından Faizsiz Ev Kredisi için birçok soru gelmesine neden olmaktadır. Dinimizde faizin haram olmasıyla beraber ev almak isteyen ancak bu konuda faizin haramlığından çekinenler için Faizsiz Ev Kredisi veren bankalar hakkında siz değerli okurlarımıza bilgiler sunmak istiyoruz.

Katılım Bankacılığı hizmetleri

Özellikle son zamanlarda oldukça fazla dikkat çeken banka tiplerinden katılım bankacılığı hizmetleri müşterilerine faizsiz kredi imkânları sunarak onların kısa süre içerisinde ev sahibi olmalarına ve aynı zamanda da faiz ödemeden dinin gereğince helal yoldan ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Diğer bankaların konut kredisi olarak adlandırdığı bu kredi türünün katılım bankaları üzerinde ise konut finansmanı olarak adlandırıldığını da belirtelim. Konut finansmanı sayesinde katılım bankaları üzerinden çekmiş olduğunuz kredi hizmetleri ile beraber sizlerde herhangi bir şekilde konut faizi ödemeden hizmet alma şansını yakalamış oluyorsunuz.

Kar oranı ile bankaya yeniden ödüyoruz

Katılım bankalarının işleyiş tarzının aslında diğer bankalardan biraz daha farklı olduğunu belirtelim. Katılım bankası üzerinden kredi çekmek istediğiniz zaman 0 faizli şekilde kullandığınız kredinin bankaya geri ödemesini aynı tutar üzerinden yapmıyoruz. Burada bankaların işleyiş tarzının kar oranı ile birlikte geri alındığını belirtelim. Dine uygun bir şekilde hazırlanan bu kredi türünde faiz oranı olarak değil de kar oranı olarak bankalardan çekmiş olduğunuz kredilerin ödemesini geri yapma şansınız bulunmaktadır.

Katılım Bankaları Hangileri?

Günümüzde faizsiz kredi veren bankaların belirttiğimiz bankalar olduğunu siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz. Özellikle de bu katılım bankaları üzerinden kredi çekim işlemleri sırasında, bankaların sizlerden herhangi bir şekilde faiz almadığını, sadece kar payı oranı ile hizmet verdiğini belirtelim.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans
  • Vakıf Katılım
  • Ziraat Katılım

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu