Ekonomi Haber

Güllü Konakları’nda zeytin hasadı bir başka

Doğa, tarih ve kültürün iç içe geçtiği Şirince’nin gözde butik oteli Güllü Konakları, gelenekselleştirdiği zeytin hasatları ile misafirlerine özel deneyimler yaşatıyor. Dalından toplanmasından, sıkım aşamasına kadar zeytinin sofraya uzanan tüm yolculuğuna eşlik eden misafirler, tatillerini doğa, mitoloji ve deneyim ile renklendiriyor. 

 

Güllü Konakları, zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın önemli turistik merkezlerinden biri olan İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü’nde taş ve ahşaptan oluşan tarihi mimarisi, bölgenin tüm renk ve kokularını barındıran bahçeleri, her odasında eşsiz manzarası ile ayrıcalıklı tatil fırsatları sunuyor. Bölgenin kültürel, doğal ve tarihi dokusu ile bütünleşen Güllü Konakları, geleneksel olarak gerçekleştirdiği Zeytin Hasadı ile misafirlerine benzersiz bir deneyim sunuyor. 

 

Zeytinin ağaçtan sofraya uzanan yolculuğuna tanıklık ettiler

100 yılı aşan tarihi ile Şirince’nin gözde mekanlarından Güllü Konakları’nın kendi çiftliğinde gerçekleştirdiği geleneksel zeytin hasatlarında konuklar, güne zeytin toplayarak başlıyor. Daha sonra sıkım ve fabrika ziyaretine katılan misafirler, ağaçtan sofraya uzanan zeytinin doğal yolculuğuna bizzat tanıklık etme fırsatı buluyorlar.

 

Zeytin hasadı ile tatillerine unutulmaz anlar eklediler

Renkli görüntülere sahne olan zeytin hasadı kapsamında ayrıca, binlerce yıllık tarihi geçmişi ile birçok efsaneye kaynak olan zeytin ve hikayesine dair keyifli sohbetler de gerçekleştiriliyor. Güllü Konakları, çiftliğinde ve yörede gerçekleştirdikleri daha birçok renkli etkinlikle, tatile çok özel deneyimler katıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu