Ekonomi Haber

Öğrencilere Burs Veren Kurum, Kuruluş ve Vakıflar

Öğrencilere Burs Veren Kurum, Kuruluş ve Vakıflar

 

Öğrenciler için iyi bir lisede eğitim görmek ya da iyi bir üniversiteyi kazanmak son derece önemlidir. Ancak öğrencilere ekonomik anlamda destek sunulması da onların başarılarının artmasını ve geleceğe güvenle yaklaşmalarını sağlar. Bu noktada da hem öğrenciler hem de aileleri tarafından yoğun şekilde öğrencilere burs veren kurum, kuruluş ve vakıflara yönelik araştırmalar yapılır. Alınan burslar sayesinde öğrencilerin ailelerine fazla yük olmadan kendi yağlarında kavrularak eğitimlerini tamamlama arayışına girişiyorlar. Öğrencilere burs desteği sağlayan birçok kamu kurum, kuruluş ve vakıf olduğunu söylemek mümkün. Şimdi gelin siz öğrencilerin ve ailelerin burs veren kurumlarla ilgili yapmış olduğunuz araştırmalara yardımcı olmaya çalışalım.

Kredi Yurtlar Kurumu Bursu

Öğrenciler için en ideal burslar arasında Kredi Yurtlar Kurumu bursunun yer aldığını söylemek mümkün. Kredi Yurtlar Kurumu bursu almaya hak kazanan öğrencilere üniversite hayatları boyunca her ay düzenli olarak burs veriliyor. Güncel olarak 500 TL olan Kredi Yurtlar Kurumu Burs ücretine her sene sonunda belirli oranda zam da yapılıyor. Siz de bu burstan istifade ederek hem ailenizden daha az destek alabilir hem de ihtiyaçlarınızı daha kolay temin etme fırsatı bulabilirsiniz.

Beykoz Gümüşsuyu Vakfı Bursu

Tüm öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumu bursuna başvursalar bu bursun herkese çıkma olasılığı yok. Durum böyle olunca da öğrencilerin alternatif burs kaynaklarına yöneldikleri görülüyor. Tam da bu noktada öğrencilere bu noktada Beykoz Gümüşsuyu Vakfı el uzatıyor. Vakıf burs başvuru tarihlerini de belirledi. Vakfın burs başvuru tarihlerinin 15 Ağustos ile 30 Eylül tarihleri arasında alınmaya başlanacağı duyuruldu.

Afyon Eğitim Vakfı Bursu

Öğrencilere burs desteği sağlayan vakıflar arasında Afyon Eğitim Vakfı da bulunuyor. Vakıf ihtiyaç sahibi öğrencilere sunduğu burs desteği ile adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle muhtaç ailelere yaptığı yardımlarla da tanınan vakfın her konuda öğrencilere yardımcı olmayı şiar edinen bir anlayışla çalışmalar yürüttüğü de görülüyor. Siz de vakıftan burs başvurusunda bulunmak için öğrenci belgeniz, transkript ve fotoğrafınız ile gidip vakfı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu