Bankalar

Vakıfbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Cayma İptal İşlemleri

Vakıfbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Cayma İptal İşlemleri

 

Vakıfbank zorunlu bireysel emeklilik cayma iptali işlemleri hakkında istediğininiz bilgileri makalede bulabilirsiniz.

Vakıfbank Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Vakıfbank emeklilik nasıl iptal edilir? Vakıfbank bireysel emeklilik sistemi ne kadar çok avantajları olsa da emekli kişilerin maaşlarında yaptıkları kesintiden dolayı ve bu kesintinin olmaması için iptal emek için uğraşıyorlar. Çalışanların bulunan birçok yöntemle bu emeklilik işleminin rahatça iptal edebiliyorlar. Adım adım Vakıfbank emeklilik iptal etme yollarını sıralayalım:

SMS ile Vakıf Emeklilik BES İptali

SMS ile vakıf emeklilik BES iptal etmek oldukça mümkündür. Çok hızlı bir şekilde kullanabilmektedir. İşte uygulanacak adımlar:

  • İptal işlemi için SMS bölümünü açınız.
  • Mesaj metni açtıktan sonra VEML yazın ve boşluk bırakıp Kimlik numarasını yazıp ardından CAYMA ve doğum tarihini de ekleyip 4933 numarasına gönderin.
  • Bu şekilde kısa mesajla işlem hal olmuş olur.

Yaptığınız bu işlemler ve başvurularınız Vakıf Emeklilik ile değerlendirmeye alınacaktır. Yapılan başvuru ile on gün içerisinde iptaliniz gerçekleşmiş olacaktır. Böylece iptal iadesi hal olmuş olur.

BES robotu üzerinden Vakıf Emeklilik Otomatik İptali

  • Bu yolla işlem yapmak isterseniz eğer size gönderilen mesajı siteye bağlatacaktır.
  • Siteye yönlendirildikten sonra “OTOMATİK BES ROBOTU “  yerine basınız. Bu şekilde başlat butonuyla devam edilir.
  • Bu işlemden sonra size gelen pencerede nasıl yardımcı olabiliriz gibisinden soru sorulacaktır. O pencereye istediğiniz işlemi yazarak bekleyiniz.
  • Sizden alınan talebinden sonra BES ile ilgili mesajlar gelecektir. Eğer iptal etmek için kesin kararlıysanız mesaj kısmına kimlik numarasını ekleyerek iptal etmiş olursunuz.

Telefon ile Vakıf Emeklilik BES İptali

Telefon ile vakıf emeklilik BES iptali yapmak isteyen vatandaşlar kullanabilirler. Telefonla iletişime geçerek ve müşteri hizmetleri arayarak iptal etmek isteyebilirsiniz. Otomatik olarak ve BES iptali için sabit hattı arayarak iptal edebilirsiniz. Sabit arama ise 0850 222 9 237 numarasına bağlanarak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Emeklilik iptali işlemi çağrı merkezine iletmiş olursunuz.

WhatsApp Üzerinden Vakıf Emeklilik BES İptali

WhasAppta vakıf emeklilik BES iptali başvurusu için ayrı numara üzerinde whatsabı arayarak hal edebilirsiniz. Vakıf emeklilik numarası 0549 802 47 75 ile bağlantıya geçerek BES cayma isteğinizi iletebilirsiniz.  Bu şekilde yollar seçmek mümkündür. Bunlardan ziyade başka yollarda mevcuttur. Talep formu da kullanarak işleminiz gerçekleşebilir. Bu şekilde de iptal formunu da kullanabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu