ads

Profesyonel Nitelikli Çeviri Hizmeti

Profesyonel Nitelikli Çeviri Hizmeti

 

Bazen orijinal belgelerinizin farklı dillerde kullanılmasını sağlamak için çeviri ihtiyacı duyabilirsiniz. Özellikle kullanılacak belgelerin devlet kurumları gibi resmi evrak geçerliliği istenmesi halinde yeminli tercüme (noter onaylı tercüme) hizmeti almanız gerekir.

Ancak, onaylı bir çeviri veya noter tasdikli bir çeviri gerektiğinde kafaları karışabiliyor. Glovega Tercüme uzman ekibiyle sorunsuz ve doğru tercüme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Yeminli tercüme, tercüme işlemlerinin yeminli bir tercüman tarafından imzalanıp mühürlenmesi işlemleridir. Bazı makamlar tercüme konusunda tüm belge ve evrakların yeminli tercüme olarak işleme alınmasını talep eder. Böyle durumlarda yeminli tercüme bürosu ile çalışma sağlayarak çeviri işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Resmi Çeviriler, kayıtlı profesyonel çevirmenler veya çeviri şirketleri tarafından imzalanan belgelerdir, ancak dikkatli olun: Resmi Çevirilerin onay mektubu yoktur. Bu Sertifikasyon Mektubu, çoğu yasal konu için bir gerekliliktir ve çevirmen veya çeviri şirketinin ayrıntılarını, profesyonel kimlik bilgilerini ve bir sertifika beyanı içerir.

Kalite ve uygun fiyatın yanı sıra oldukça fazla güven gerektiren noter yeminli çeviri konusunda referansları kuvvetli tercüme büroları ile iletişime geçilmesi gerekir. Glovega, noter onaylı tercüme ihtiyaçlarınızda her biri alanında uzman tercümanları iledil desteği sağlamaktadır.

Diğer deyişler ile yasal ya da onaylı tercüme; Türkiye Noterler Birliğine bağlı herhangi bir noterde yemin ederek yeminli tercüman olmuş bir tercüman tarafından kaşelenmeli ve imzalanmalıdır. Yeminli tercüme, tercümesi yapılan bilginin doğruluğunun kanıtı olarak da değerlendirilmektedir. Çünkü yeminli tercümede yeminli tercüman kaşe ve imzası ile çevirinin sorumluluğunu almaktadır.

Yeminli tercüme firması

Kapsamlı araştırma, doğru müşteri ihtiyaç analizi, uzmanlık (dil hakimiyeti), dil bilgisi hakimiyeti vb. faktörler noter onaylı tercümede başarı ile doğru orantılıdır. Glovega kaynak ve hedef dil çeviri sürecini profesyonel olarak ele alır. Müşteriyi anlar ve kaliteli dil hakimiyeti ile başarılı çalışmalar ortaya çıkarır.

Profesyonel tercümanlarımız tarafından yeminli noter tercüme işlemi yapılan belgelerinizin profesyonel yeminli tercümesi çeviri sonrası mutlaka başka bir tercüman tarafından daha incelenir. Böylece hatasız iş teslimi sağlanır. Müşterinin ihtiyaçlarını anlamak ve buna yönelik işlem gerçekleştirmek gereklidir. Tercüme kalitesi kurum ya da kişisel prestiji ifade ettiği için titizlik ile yapılmalıdır. Tüm bu titiz sürecin dahilinde acil tercüme imkanıyla oldukça hızlı bir işleyiş gerçekleştirmekteyiz.

Glovega Danışmanlık, kaliteli hizmet vermektedir ve çeviride gerekli koşulları karşılamaktadır. Glovega, tüm bu hizmetlerdeki kaliteli ve gerekli şartları karşıladığını belgeleyen EN-15038 Tercüme kalite belgesine sahiptir.

Noter onaylı tercüme bürosu işleriniz için profesyonel hizmet sağlayan Glovega Tercüme Bürosundan sürekli destek alabilirsiniz; https://www.glovegatercume.com/noter-onayli-tercume-burosu/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu