MAGAZİN

Samile Mümin, Visa Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

Visa, 3 Temmuz 2023’ten itibaren geçerli olmak üzere, Samile Mümin’in Visa Türkiye Genel Müdürü olarak atadığını duyurdu. Mümin, dünyanın önde gelen dijital ödeme şirketi Visa’nın, Avrupa’daki ana pazarlarından biri olan Türkiye’deki stratejisini sürdürme görevini üstlenecek. Kendisi yeni görevinde Visa Güney Avrupa Bölge Genel Müdürü Bea Larregle’ye rapor verecek ve İstanbul ofisinde görev yapacak. 

Finansal hizmetler, analitik çözümler, kredi ve ödeme sistemleri alanlarında 25 yıllık deneyime sahip olan Samile Mümin, daha önce çok uluslu şirketlerde iş geliştirme ve ticari dönüşüm süreçlerini yönetti. 
  
Visa Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin, “Visa’ya katılmaktan, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte Türkiye’deki dijital dönüşüme katkıda bulunacağım için heyecan duyuyorum. Dijital ödemeler, ekonomilerin gelişimine önemli katkılar sağlıyor. Fakat, iş yerlerini ve tüketicileri desteklemek için hala yapılması gereken çok şey var. Visa’nın ağı ve uzmanlığı Türkiye’nin inovasyon yolculuğunu hızlandırmak için eşsiz bir fırsat sunuyor” dedi

Visa Güney Avrupa Bölge Genel Müdürü Bea Larregle ise atamayı şu sözlerle değerlendirdi: “Samile’nin Türkiye’deki iş ortaklıklarımız için yeni bakış açıları ve fırsatlar getirerek büyük değer yaratacağından eminim. Onun atanması, Visa’nın Türkiye’ye olan bağlılığının ve ülkedeki varlığımızı daha da geliştirme çabamızın önemli bir yansımasıdır”.

Samile Mümin, kariyerine Demirbank’ta başladı ve ardından HSBC Bank’ta devam etti. Sonrasında, Moody’s şirketinin ardından Asseco’nun Güney Avrupa Bölgesi’nde Türkiye’de İş Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı. 2012 yılında Experian’a katıldı ve burada iş geliştirme ve satış alanında farklı liderlik rolleri üstlendi. Mümin, 2020 yılında ise Experian Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu