Ekonomi Haber

Samsung Telefon Kullanıcılarına Kötü Haber

Samsung Telefon Kullanıcılarına Kötü Haber

 

Google Drive, İCloud ve Dropbox gibi birçok hafızalama seçenekleri sunan dev şirketlerin yanında bazı telefon markaları da kendi kullanıcıları için depolama hizmeti sunmaktadır. Samsung Cloud hizmeti de bu kapsamda yer alır. Son 5 yıldır kullanıcıların hizmetine sunulan Samsung Cloud için Samsung şirketinden üzücü bir açıklama geldi. Diğer depolama hizmeti sunan uygulamaların küçülmeye gitme kararını Samsung şirketi de kendi bünyesinde uygulama kararı aldığını duyurdu.

Şirketler Küçülmeye Gidiyor

Son yıllarda bilgisayar gibi görev gören cep telefonları kullanıcılarına birçok hizmet sunmaktadır. Artan hafızaları ile cep telefonlarına birçok uygulama yüklenebilir. Hafızaları yetmeyen kullanıcılara özel olarak sunulan depolama alanları da mevcuttur. Google şirketinin depolama görevi gören sistemi Drive ile İphone firmasının depolama görevi için kurmuş olduğu İCloud ücretsiz bir şekilde sınırsız depolama sunduğu hizmetlerini  küçültmeye karar verdiler. Bu sundukları hizmetleri geri çeken iki dev şirket böylece diğer şirketleri de etkilemiş oldu.

Samsung şirketinden yapılan açıklamaya göre Samsung Cloud hizmetinin tamamının ücretsiz sunumu artık mümkün olmayacaktır. Çok yer kaplamayan takvim ve notlar gibi küçük ölçekli hafıza depolamalarına ücretsiz izin verilecektir. Her gün giderek artan harcamaları öne süren şirketin küçülmeye gitme kararının işleme gireceği kesinleşmiştir.  Büyük şirketlerin parasız şekilde depolama hizmetini artık paralı olarak uygulayacak olması birçok kullanıcıyı etkileyecektir.

Microsoft OneDrive Servisi Önerildi

Samsung şirketinin aldığı karar doğrultusunda kullanıcılara artık Samsung Cloud servisinde bulunan ögelerini belirli bir zaman aralığında Microsoft OneDrive aktarılması önerisi sunuldu. Ögelerini yeni sisteme aktarmaları önerilen kullanıcılara ek olarak hafızaları da 12 ay boyunca artacaktır. 12 ay sonunda paralı olacak olan Microsoft OneDrive geniş hafızasıyla kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Samsung şirketinin kullanıcılarına depoladıkları dosyalarını aktarması için verilen sürenin uzatıldığı da açıklandı.

Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin geniş bir alanının kapsandığı açıklanan süre uzatılmasının da 29 Kasım tarihine kadar olduğu açıklandı. Bu tarihe kadar kullanıcıların Samsung Cloud’daki ögelerini almaları gerekmektedir. Diğer grubun depoladıkları ögelerini başka bir yere aktarma ya da tamamen alma sürelerinin ise 30 Eylül tarihiyle sonlandığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu