MAGAZİN

Schneider Electric'in Sürdürülebilirlik Okulu Başlıyor

  • Sürdürülebilirlik alanında küresel bir lider olan Schneider Electric, çalışanlarına yönelik geliştirdiği Sürdürülebilirlik Okulu programını dünya genelinde işletmelere açıyor.
  • Üç bölümden oluşan programda katılımcılar, şirketlerini geleceğe nasıl hazırlayacaklarını ve karbondan arındırma yolculuklarını nasıl hızlandıracaklarını öğreniyor.

 

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, çalışanlarının sürdürülebilirlik alanındaki gelişimi için tasarladığı ve başarıyla uyguladığı Sürdürülebilirlik Okulu’nu bu yıl dünya genelinde işletmelerin temsilcilerinin katılımına açıyor. Erişimi ücretsiz olan ve dijital bir platform üzerinden dersler sunan Schneider Electric Sürdürülebilirlik Okulu, şirketleri ve profesyonelleri sürdürülebilirlik performanslarını iyileştirmek için gereken bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlayan bir dizi etkileşimli programdan oluşuyor. 

 

Schneider Electric İş Ortağı Sürdürülebilirliği Yöneticisi Sorouch Kheradmand, “Sürdürülebilirlik Okulu, şirketlerin yalnızca gezegen için daha iyi işler yapabileceklerini değil, aynı zamanda bunu yaparak performanslarında da bir sıçrama yaratabileceklerini kanıtlamak için tasarladığımız güçlü bir atılım. Bireyleri ve kuruluşları sürdürülebilirlik uygulamalarını benimsemeleri için teşvik etmek, gerekli bilgiyle donatmak ve onlara ilham vermek için tasarlanan yeni online kurslarımızın başladığını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Sürdürülebilirlik, işimizin merkezinde yer alıyor ve eğitimin değişimi yönetmek ve daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için anahtar olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

Ekonomiyi karbondan arındırmak, iş fırsatlarının da kapısını aralıyor

2015 tarihli Paris Anlaşması, karbon emisyonlarını azaltmak veya ortadan kaldırmak için küresel bir hareketi tetikledi. Yakın zamanda Gartner tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, işletme liderlerinin %87’sinin sürdürülebilirlik harcamalarının gelecek iki yıl içinde artmasını beklediğini ortaya koydu. 

Ancak karbondan arındırmaya yönelik bu artan taahhüde rağmen, oldukça büyük bir bilgi ve beceri açığı ilerlemenin önünde bir engel olmaya devam ediyor. Ayrıca şirketler, operasyonlarını karbondan arındırma konusunda kendilerini desteklemek için sürdürülebilirlik alanında uzmanlığa sahip iş ortaklarına giderek daha fazla güveniyor. 

Schneider Electric, gezegen ve toplum üzerinde olumlu, kalıcı bir etki yaratmak üzere sürdürülebilirliği işinin merkezine yerleştiren bir Etki Şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Elektrik 4.0 yaklaşımı odaklı bir program ile Sürdürülebilirlik Okulu, bu taahhüdü tamamlıyor ve güçlendiriyor. Sürdürülebilirlik Okulu, katılımcılarını üç temel alanda iklim eylemini hızlandırma konusunda destekliyor: Strateji Oluşturma, Dijitalleşme ve Karbondan Arındırma. 

Özellikle KOBİ’ler iklim hedefleri belirlemek, karbon emisyonları gibi etkileri ölçmek ve ilerlemeyi takip etmek ve raporlamak gibi stratejik alanlarda gereken bilgi ve araçlardan yoksunlar. Bu bilinçle Sürdürülebilirlik Okulu, katılımcılarını karbondan arındırma yolculuklarına başlamalarında desteklemek için tasarlandı. Üç bölümden oluşan program, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiden döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir ulaşıma kadar bir dizi alanı kapsıyor. 

  • Bölüm 1; Sürdürülebilirliği ve ilişkili riskleri anlama: Başvuru süreci devam eden ilk bölümde katılımcılar, sürdürülebilirliğin temellerini ve işletmelerin çevresel, sosyal ve yönetişim faktörlerini (ESG) uygulamalarının önemini keşfedecekler. Sürdürülebilirlik jargonu ve bilimsel terimler hakkında da bilgi sahibi olacaklar. 
  • Bölüm 2; Bir şirket olarak nasıl sürdürülebilir eylemde bulunulacağını keşfetme: Yılın 3. çeyreğinde kayıtları başlayacak olan ikinci bölüm, KOBİ’lerin kendi operasyonlarını ve müşterilerinin operasyonlarını karbondan arındırmalarında onları destekleyebilecek, uygulaması kolay araçlar hakkında bilgiler de dahil olmak üzere bir karbondan arındırma stratejisini nasıl oluşturabileceklerine odaklanıyor. 
  • Bölüm 3; İş fırsatlarını artırmak için sürdürülebilir becerilerden yararlanma: 2024 yılının 1. çeyrek döneminde başlaması planlanan üçüncü bölüm, katılımcıların teoriyi uygulamaya koymalarını desteklemek üzere program boyunca öğrenilen temel bilgi ve araçları (enerji verimliliğinden karbondan arındırmaya kadar) özetliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu