Ekonomi Haber

Seyahat Sigortasının Süresi Var Mı?

Seyahat Sigortasının Süresi Var Mı?

Seyahatlerinizin daha sorunsuz ve güvenli olması adına seyahat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Seyahat sigortası nedir diye baktığınızda bu sigorta türünün hem yurt içi hem de yurtdışı ziyaretleri kapsadığını, bu yolculuklar sırasında yaşanabilecek sağlık risklerini önlediğini göreceksiniz. Seyahat sağlık sigortası olarak da bilinen bu sigorta türü bazı Avrupa ülkelerine vize alabilmek için zorunlu tutulmuştur. Sigortanın ne kadar süre ile geçerli olacağı ise poliçe detaylarınızda yer almaktadır. Seyahat sigortası hesaplama yaptığınızda bu gibi koşullara ön bilgi şeklinde ulaşabilirsiniz.

Yapacağınız sigorta ile seyahatiniz sırasında yaşayabileceğiniz olumsuz sağlık durumlarına karşı kendinizi özel sağlık sigortası adı altında güvenceye almış olursunuz. Gerçekleşen riskin sigortaya dahil olabilmesi için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir. Bunlar seyahat sigortası online işlemlerde tarafınıza detaylı şekilde aktarılmaktadır. Özellikle e-sigortam müşteri memnuniyetine verdiği önemle size her zaman en profesyonel hizmeti sunmaktadır.

Seyahat Sigortası Fiyatları Nedir?

Seyahat sigortası online işlemlerinizde size sigorta kapsamında sunulması gereken asgari teminatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu sigortadan yararlanabilmeniz için mevcut hastalık durumunuzun poliçe imzalanmadan önce var olmaması, hastalık ya da kaza halinin poliçe sonrasında oluşması ve önceden plan yapılmış seyahat süresinin dışında yaşanmaması gerekir. Bu koşulları sağladığınızda e-sigortam üzerinden sigortanız için teklif alabilir, en uygun seyahat sigortası fiyatları ile kayıt oluşturabilirsiniz.

 

Eğer mevcut seyahat sigortanıza özel anlaşmalar çerçevesinde ek teminatlar ilave etmek isterseniz bu durumda 1 yıllık seyahat sağlık sigortası fiyatları daha da artacaktır. Bu işlem karşılığında sigorta priminizi sözleşme yapılıp poliçe size teslim edildiği anda ödemeniz gerekmektedir. Eğer prim ödemenizi yapmazsanız e-sigortam ya da diğer herhangi bir sigorta firması için herhangi bir yükümlülük oluşmayacaktır. Seyahat sigortası online işlemlerinizde bu gibi detaylar size uzman müşteri temsilcisi tarafından aktarılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu