Ekonomi Haber

THY Kabin Memuru ve Pilot Alımı İlanları

THY Kabin Memuru ve Pilot Alımı İlanları

 

THY’nin yeni kabin ekibi ve pilot alımı ile ilgili son duyurusu ile ilgili haberler için teşekkür ederiz. THY Başkanı Ahmet Bolat’a göre, havayolu Mayıs 2023’te yeni kabin ekibi ve pilotları işe alacak. Havayolu şirketi kısa süre önce Nisan 2022’de pilot alımına başladı ve kadın pilot sayısını %10’a çıkarmayı hedefliyor. 75.000 kişilik bir işgücüne sahip olan THY, şimdiden 1.400 yeni kabin ekibi işe aldı.

Başvuru Şartları

Kabin ekibi üyesi olmak için adayların Türk vatandaşı olması ve belirli yükseklik gereksinimlerini karşılaması gerekir. Ancak, yeni işe alımlar için gereken eğitim seviyesi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Ek olarak, havayolunun üniformasını giyerken vücutlarında görünür dövmeler, piercingler, diş işleri veya kalıcı yara izleri olmamalıdır.

Pilotlar için, başvuru sahiplerinin SHGM’de uçuş eğitimini tamamlamış olmaları ve temiz bir sabıka kaydına sahip olmaları gerekir. Ayrıca en az 18 yaşında olmalı ve birinci sınıf bir sağlık raporuna sahip olmalıdırlar.

Türk Hava Yolları’nın kabin ekibi ve pilotlar için yeni işe alımlarla ilgili en son duyurusuyla ilgili güncelleme için teşekkür ederiz. THY Başkanı Ahmet Bolat’ın açıklamasına göre, Nisan 2022’de pilot alımına başlayan havayolunda, şu anda 300 yabancı ve 5 bin 800 Türk pilot bulunuyor. Ayrıca kadın pilot sayısını yüzde 10’a çıkarmayı hedefliyorlar. Ek olarak, 1.400 yeni kabin ekibi üyesi çalışmaya başladı bile.

Kabin ekibi için gerekliliklere gelince, başvuru sahiplerinin Türk vatandaşı olması ve THY üniforması giyerken vücudun görünür kısımlarında görünür dövme, piercing, diş aletleri, yara izleri, yanıklar veya diğer izler bulunmamalıdır. Yeni işe alım için gereken asgari eğitim seviyesi henüz resmi olarak açıklanmadı.

Pilot alımı için minimum yaş şartı 18’dir ve başvuru sahiplerinin en az lise diplomasına sahip olmaları gerekir. SHGM’den uçuş eğitimini başarıyla tamamlamış olmalılar ve birinci sınıf bir tıbbi sertifikaya ve temiz bir sabıka kaydına sahip olmalılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu