MAGAZİN

Yemeksepeti Mahalle'deki Su Satışları Üç Ayda Dört Arttı

Türkiye’nin 81 ilinde 12 bin iş ortağı mahalle esnafını dijitalleştirerek 30 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştıran Yemeksepeti Mahalle’nin su kategorisi, yeni bir başarıya imza attı. Üç ayda dört katlık bir artış yakalayan satış performansı sayesinde on binlerce Yemeksepeti Mahalle kullanıcısı su kategorisiyle tanışmış oldu.

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti’nin yerel esnafı dijitalleştirerek milyonlarca kullanıcıyla buluşturduğu platformu Yemeksepeti Mahalle, su kategorisiyle önemli bir başarıya imza attı.

1 Nisan’da kullanıcılara hizmet vermeye başlayan su kategorisi, Ağustos ayından itibaren Yemeksepeti üzerindeki su satıcılarının Yemeksepeti Mahalle’ye aktarılmasıyla birlikte yükselişini hızlandırdı. Ağustos-Aralık ayları arasındaki 3 aylık dönemde su satışlarında 4 katlık bir yükseliş yaşandı ve on binlerce Yemeksepeti Mahalle kullanıcısı bu hizmetten faydalandı. 

İndirim kampanyaları etkili oldu

Yemeksepeti Mahalle kullanıcılarına sunulan “25 TL’ye 5 TL indirim” kurgusuyla başlayan kampanyanın, Ekim ayından itibaren “30 TL’ye 10 TL indirim” olarak devam etmesi, satışların hızlı yükselişinde etkili oldu. 

Aynı dönemde su satıcılarının sayısında da benzer bir yükseliş yaşandı. Nisan’dan Aralık’a kadar olan dönem içinde su kategorisindeki satıcı sayısı %174 arttı. 2023 yılında bu yükseliş trendini sürdürmeyi hedefleyen Yemeksepeti Mahalle, daha fazla kullanıcısını su kategorisiyle tanıştırmak üzere iletişim faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu