Kredi Kartı

Türk Finans Kredi Kartı Başvuru ve Sonucu Öğrenme

Türk Finans Kredi Kartı Başvuru ve Sonucu Öğrenme

 

Genellikle banka başvuruyu inceler ve kararı 2 dakika içinde bildirir. Nadir durumlarda, uygulamadaki verilerin ek olarak doğrulanması gerekir – daha sonra müşteriler kararı 1-3 gün içinde öğreneceklerdir. Başvuruyu gönderdikten bir saat sonra, durumu bankanın web sitesinde görünecektir.

Kartın verildiği tarihte belirtilen cep telefonunu girmeniz gerekecektir. Kart teslimi için zaman ve yeri hemen seçmediyseniz, başvurunun onaylanmasından sonraki 1-3 gün içinde bir banka çalışanı sizi arayacaktır. Randevu alınmışsa, varışınızı hatırlatmak için bir banka temsilcisi teslimat gününde sizinle önceden iletişime geçecektir.

Başvuru Bankada Ne Olur?

Banka, uygulamadaki verileri ve kredi geçmişinizi kontrol eder. Gerekirse, bir banka çalışanı sizi veya işvereninizi, akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı arayacaktır.

Verilerinize dayanarak, bir kredi limiti belirlenir – yani, bir kredi kartı kullandığınızda bankanın size borç vermeye hazır olduğu miktar.

Kredi kartının onaylanmasının ardından SMS ile tarafınıza bilgi verilecektir. Kart teslimi için zaman ve yeri hemen seçmediyseniz, bir banka çalışanı randevu almak için 1-3 gün içinde arayacaktır

Türk Finansbank Neden Kredi Kartı Verilmesini Onaylamayabilir?

Reddetmenin en yaygın nedenleri:

Müşterinin verileri bir şekilde borçluların kara listesine girdi;

Kötü kredi geçmişi veya kredi ödemeleri geçmişindeki hatalar;

Aylık küçük gelir;

Olağanüstü adli sicil kaydı.

Banka, çok büyük miktarda veriyi dikkate alan özel bir matematiksel model kullanarak kredi kartı başvurusunu onaylamaya karar verir. Bu nedenle, bir krediyi reddetmek için belirli bir neden belirtmek bazen zordur. Ancak böyle bir imkân varsa banka ret bildiriminde kredi kartını neden onaylamadığını belirtecektir.

Banka Kart Vermeyi Redderse Nasıl Kredi Alınır?

Bankadan gelen mesajları takip edin. Yaklaşık her altı ayda bir banka çalışanları, müşterilerin kredi veya yeniden finansman talebinin reddedildiği başvuruları yeniden değerlendirir. Bankanın kararının değişmesi durumunda SMS ile bilgilendirileceksiniz. Verileri değiştirirken yeni bir uygulama doldurun. Kayıt adresinizi veya iş yerinizi değiştirdiyseniz, bir kredi kartı için başka bir başvuruda bulunun ve güncel verileri belirtin. Banka başvuruyu yeniden inceleyecek ve kredi kartının verilmesini onaylayıp onaylamayacağına karar verecektir. Kredi geçmişinizi bulun ve kontrol edin. Kredi ödemelerinin geçmişindeki hatalar kredi bürosuna bildirilmelidir.

Kredi Kart Başvurusu Online Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı başvurusunu gönderdikten bir saat sonra, durumu bankanın web sitesinde görünecektir. Randevu alınması durumunda teslimat gününde bir banka temsilcisi varışınızı hatırlatmak için önceden sizinle iletişime geçecektir. Kredi kartınızı veya müşteri numaranızı vererek Türkiye Finans Telefon Bankacılığı hizmetlerinden yararlanmaya başlayın.

Tüm bankacılık işlemlerinizden haberdar olun. Doğrulama gerektiren para transferi gibi işlemlerin yapılabilmesi için Telefon Bankacılığı Şifresi gerekmektedir. PIN’inizi İnternet Şubesi’nden veya Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak alabilirsiniz. 0850 222 22 44 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi aradığınızda sesli yanıt sisteminin verdiği talimatları uygulayınız. Doğrudan müşteri temsilcilerinden de yardım alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu