Genel

E-Devlet ile Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

E-Devlet ile Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

 

E-Devlet son zamanlarda yeni sunduğu uygulamalar ile adından sıkça söz ettiren bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle platforma yeni eklenen özellikler insanların işlemlerini daha kolay ve kısa sürede gerçekleştirmelerini sağlıyor. Böyle olunca da yeni eklenen özellikleri ile platform kullanıcılar tarafından hem beğeniliyor hem de büyük ilgi görüyor.

Platforma geçtiğimiz senelerde alt-üst soy bilgisi sorgulama özelliği eklenmişti. Uygulamaya eklenen bu özellik sayesinde insanlar yakın akrabalarının adlarını, soyadlarını ve nerede yaşadıklarını ne zaman vefat ettiklerini öğrenmeye başladılar. Peki, E-Devlet ile alt-üst soy bilgisi sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Sorusunu sizler için açıklayalım. Alt-üst soy bilgisi sorgulamak için kullanıcıların E-Devlet uygulamasına girmeleri gerekiyor. Uygulamaya giriş yapan kişiler uygulamanın arama bölümüne alt-üst soy bilgisi yazarak istedikleri sayfayı görmeye başlıyorlar. Siz de bu şekilde sisteme girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulamanın Amacı

E-Devlet üzerinden sunulan alt-üst soy bilgisi sorgulama işleminin amacı insanların geçmişteki atalarının nereden geldiğini nerde ve ne zaman vefat ettiklerini yeni nesillere göstermek olarak açıklandı. Bu hizmet sayesinde insanlar atalarını hatta atalarının isimlerini dahi öğrenme fırsatı buluyorlar.

Siz de atalarınızı merak ediyor en azından isimlerinin ne olduğunu öğreneyim diyorsanız uygulamayı ziyaret edebilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi hizmetinin sunulmaya başladığı ilk günlerde nerede ise çökmüştü. Fakat şuanda herhangi bir sorun yaşamadan sorgulama işleminizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu