Genel

Vivo Y30 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Vivo Y30 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

 

Akıllı telefon teknolojilerinde yaşanan gelişmeler beraberinde rekabet ortamının artmasına ve müşterilerin daha iyilerine ulaşmasına neden olmaktadır. Bu bağlamda da Çin firmasının yeni orta segment telefonu olan Vivo Y30 hakknda kullanıcıların merak ettiği detayları buradan sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Vivo Y50’den sonra Vivo Y30

Geçtiğim gün içerisinde Çinli telefon üretici Vivo Y50 modelinin çıkacağını duyurmasından bir gün sonra kullanıcılarına orta segmentte hizmet verecek olan Vivo Y30 modelini duyurdu.

Tasarım olarak son derece başarılı olan ve ince çerçevesi ile dikkatleri üzerine çeken bu telefonun arkasında yer alan dörtlü kamerası da orta segment için son derece başarılı bulundu.

Vivo Y30 teknik özellikleri

Vivo Y30 modelinin ekran boyutu olarak 6,47 İnçlik tatmin edici bir ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacağını belirtelim. Özellikle LCD Ultra ekranı bulunan bu telefonda , işlemci olarak ise Helio P35 bulunmaktadır.

RAM Kapasitesi olarak da tatmin edici bir model olan Vivo Y30’un 4 GB gibi başarılı bir RAM kapasitesi bulunmaktadır. Dahili depolama konusunda da kullanıcılarını mağdur etmeyecek olan bu telefonda 128 GB depolama alanı bulunurken bunun yanında aynı zamanda SD kart desteği de kullanıcılarına sunulmaktadır.

Kamera özellikleri

Kamera konusunda 4 farklı arka kamera ile gelen Vivo Y30 modelinin ana kamerasının MP olarak 13 MP çözünürlükte olduğunu belirtelim. Diğer kameraların ise 8 MP geniş açılı kamera diğerlerinin ise 2 MP çözünürlükte olduğunu belirtelim. Ancak 2020 yılında artık telefon firmalarının 2MP çözünürlüğü bir kenara bırakmalarının geldiğini düşünüyorum.

Ön kamera konusunda ise oldukça başarılı bir çözünürlük olan 16 MP kamera ile gelen Vivo Y30 modelinin orta segmente göre başarılı olduğunu belirtelim.

5.000 mAh kapasitesinde bataryası bulunan telefonda işletim sisteminin ise Androdi 10 tabanlı olan FunToucj OS 10 olduğunu belirtelim. Ülkemizde de satışa çıkması beklenen Vivo Y30 modelinin 208 $ olduğunu ancak ülkemizde yaklaşık olarak 2 Bin TL’ye varan satış fiyatları ile satılacağını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu