Ekonomi Haber

Newegg, Dogecoin ile Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı

Newegg, Dogecoin ile Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı

Kuzey Amerika’nın önde gelen teknoloji odaklı e-perakendecilerinden biri olan Newegg, bugün şirketin Dogecoin’i Newegg’da resmi bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıkladı.

Newegg, kripto para birimine geçişi hızlı bir şekilde kucakladı. 2014 yılında şirket, Newegg platformunda yapılan satın alımlar için Bitcoin’i kabul eden ilk büyük e-perakendeciydi. Benzer şekilde, Newegg, müşterilerin çevrimiçi alışveriş yaparken Dogecoin ile ödeme yapmasını sağlayan ilk şirketlerden biri.

Newegg’in Marka Müdürü Andrew Choi, “Kripto para birimi etrafındaki heyecan ve ivme yadsınamaz. Dogecoin değerindeki son artış, müşterilerin bu popüler kripto para birimi ile alışveriş yapmalarını kolaylaştırma ihtiyacının altını çiziyor” dedi. “Müşterilerimizin alışveriş yapmalarını kolaylaştırmaya kendimizi adadık ve bu iş onlar için en iyi sonuç veriyor. Onlara en uygun ödeme yöntemiyle işlemlerini tamamlamalarına izin vermiş oluyoruz. Bu amaçla, Dogecoin hayranlarına kolaylık sağlamaktan mutluluk duyuyoruz İnternetten teknoloji alışverişi yapmanın en yollarından birisi de bu. ”

Newegg’da bir siparişi tamamlarken, Dogecoin ile ödeme yapmak isteyen müşteriler, ödeme sayfasındaki ödeme bölümünde “Düzenle” yi tıklar ve ardından BitPay’i seçerler. Müşteriler daha sonra dijital cüzdanlarında bulunan Dogecoin’i kullanarak işlemlerini tamamlayabilirler.

Bu ödeme yöntemleri çok yakında diğer firmaların katılımıyla daha da benimsenmiş olacak. Yeni girişimlerle itibarlı paraların yerini sanal cüzdanlarda ki kropto paralar almış olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu