Bilginiz Olsun

Psikolog ve Psikiyatri Desteği ile Ruh Sağlığınızı Önemseyin

Psikolog ve Psikiyatri Desteği ile Ruh Sağlığınızı Önemseyin

 

Fizyolojik ve psikolojik bir varlık olan insan, sürekli iç ve dış etkenlerle etkileşim içerisindedir. Bunun sonucunda da psikolojik olarak etkilenen, hasar gören kişiler çeşitli sağlık problemleriyle karşılaşabilmekte, ruhen yara alabilmekte ya da problemin sonuçlarını fizyolojik olarak çekebilmektedir. Bu nedenle ruh sağlığına duyulan ihtiyacın daha da arttığı günümüzde psikolojik destek almak önemlidir.

 

Bakırköy psikolog ve psikiyatrist hizmeti veren danışmanlık merkezlerinde bireyler daha sağlıklı bir yaşam için önündeki engelleri kaldırabilir ve yaşam kalitesini arttırabilir. Sosyal hayata ayak uydurmak, geleceği inşa etmek için oldukça önemli olan ruh sağlığı, fiziksel hastalıklar kadar önemsenmelidir.

 

Terapi Almanın Faydaları ve Terapi Türleri

 

Kişilerin zorluklar karşısında daha güçlü durmasını sağlamak için önemli bir uygulama olan terapi, duygusal olarak rahatlama sağlar. Bakırköy psikolog hizmeti veren merkezlerde alacağınız terapiler sayesinde geçmişle ilgili olumsuz düşüncelerinizi irdeleyebilecek, iletişim yetkinliklerini kullanmayı öğrenecek, şiddet ve saldırganlık problemlerini çözebilecek ve özgüveni arttırmaya yönelik çalışmalar yapabileceksiniz. Sınav kaygısı ve korku, yas gibi duygularla başa çıkmak için de uygulanan bireysel terapiler ruhen iyileşmenize yardım edecektir.

 

Günümüzde farklı terapi yöntemleri uygulanırken Bakırköy psikolog merkezi hizmetleri arasında grup terapisi, bilişsel davranışçı terapi, aile terapisi, psikodinamik terapi gibi sayabileceğimiz farklı terapi yöntemleri bulabilirsiniz.

 

Kimler Psikiyatri Desteği Almalı?

 

Bakırköy psikiyatrist uzmanları yaşadığınız ruhsal problemlerin fizyolojik temellerine odaklanan ve ilaç yazma yetkisine sahip hekimlerdir. Sağlıksız duygu ve düşüncelerin altında yatan nedenleri çözümlemeye çalışan uzmanlar sayesinde ruhsal hastalıklardan kurtulabilir, ya da bunları kontrol altında tutmayı öğrenebilirsiniz. Depresyon, takıntı, travma gibi problemlerin üstesinden gelme konusunda size çözüm sunacak olan psikiyatristler doğru yaklaşımı ve tedavi sürecini de belirleyecektir.

 

Sosyal fobi, özgüven problemleri ve öfke kontrolü gibi psikolojik destek alınarak yürütülen tedavilerde psikiyatristler daha çok biyolojik etkenlere odaklanır. Bakırköy psikiyatrist uzmanları karşılıklı güven ve gizlilik prensibiyle çalıştığı için hastaların rahat etmesi ve güven duyması önemlidir.

 

Detaylı bilgi ve iletişim için; www.adeldanismanlik.com/bakirkoy-psikolog/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu