Bankalar

Aynı Bankadan Aynı Bankaya EFT Havale Saatleri 

Aynı Bankadan Aynı Bankaya EFT Havale Saatleri 

 

Banka içerisinden yapılan her türlü işlemin ATM aracılığı ile yapılması büyük bir kolaylık oluşturmuş ve insanlara birçok yönden faydası dokunmuştur. Saatlerce bankaya içerisinde sıra beklemeyi kaldırdığı gibi aynı zamanda işlemlerin daha pratik bir şekilde bitmese de yardımcı oluyor.

Fakat bundan daha faydalı olan mobil bankacılık çıktığından beri, artık her türlü işlem hiç gecikmeksizin anında yerine getirilebiliyor. Özellikle acil para transferleri durumunda hiçbir vakit kaybetmeden ve herhangi bir aksaklık yaşanmadan para gönderme havale veya EFT işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

EFT İşlemleri Hangi Saatlerde Gerçekleştirilemez 

Bankalar kendi aralarında yahut da farklı bankalar arasında havale ve EFT işlemleri yapmak için belirli saatler bulunur. Bu saatler içerisinde yapılan EFT hızlı bir şekilde yerine ulaştırılacaktır. Eğer öğle paydosuna denk gelmedi ise anında gerçekleştirilirken, paydos arasında bazen gecikmeler yaşanabilir. Bu gecikmeler ise her zaman yaşanmadığı gibi, en fazla bir saatlik aksama olabilir.

Ama bazı bankalar da para transferi yaparken bu tür sorunlar ile karşılaşılmaz. Bunun dışında EFT yapmak isteyen kişiler eğer farklı bankalar arasında para transferi gerçekleştirecekse, mesai göz önünde bulundurarak işlem yapması daha doğru olacaktır. Zira mesai saatlerinin dışında farklı bankalar arasında para transferi yapma işlemlerine ara verilir.

Yeni Çıkan Fast Kolaylığı 

Her ne kadar mesai saatlerinin dışında farklı bankalar arasında para transferi gerçekleştirilmese de son zamanlarda çıkan kolaylık bunu da mümkün kılıyor. Fast ile işlem yapan kişiler farklı bankalarda da herhangi bir sınır gözetmeksizin dilediği vakitte hızlı ve kolay bir şekilde EFT ve havale işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Gerek akşam saatlerinde olsun gerekse de herhangi mola saatine denk gelsin, hiç fark etmeden Fast ile her banka birbirine hızlı ve anında para geçişleri sağlayabiliyor. Fakat fast ile para gönderimi yapılırken kayıtlı işlem olsa dahi yeniden bilgilerini girmek gerekiyor.

Aynı Banka İçerisinde EFT Saati Sınırı Var mı? 

Bütün bu kolaylıklar farklı bankaların birbirleri arasında para transfer işlemini yani EFT ya da havale gerçekleştirmesi için sağlanmıştır. Bunun yanı sıra aynı banka içerisinde para transferi gerçekleştirmek isteyen kişiler herhangi bir sınır olmadan bunu dilediği vakit rahatlıkla yapabilir. Fast uygulamasına dahi gerek kalmadan aynı banka içerisinde EFT ve havale işlemleri hafta sonu da dâhil olmak üzere mesai saatleri dışında da gerçekleşebildiği için herhangi bir sorun teşkil etmez.

Böylelikle eğer farklı bankaya para transferi yapmanız gerektiği vakitte o kişiye kendi bankanıza ait bir hesap bulunup bulunmadığını sorarak vakit kaybetmeden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle aynı bankalar içerisinde EFT saatleri ile ilgili bilgi almak isteyen herkes bunun belirli bir saati olmadığını ve dilediği vakitte gerçekleşebileceğini bilmesi yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu