Bankalar

Borç Transferi Yapan Bankalar İle Borç Kapatma

Borç Transferi Yapan Bankalar İle Borç Kapatma

Borç Transferi Yapan Bankalar İle Borç Kapatma Kredisi Nasıl Kullanılır?

Borç kapatma kredisi alarak, çeşitli bankalardan çekilmiş ihtiyaç kredisi borçları veya birikmiş kredi kartı borçlarının bir yerden ödenmesi yapılabilir. Mevcut olan bütün borçların tek bir bankada olması, ödeme takibinin yapılması hususunda son derece faydalı olabilir. Pek çok banka, bireylerin dağınık durumda olan ya da ödeme günü gecikmiş kredili ürünler için borç transferi kredisi imkânı sunuyor.

Borç transferi kredisi alabilmek için, her bankanın müşterisinden talep etmiş olduğu çeşitli koşullar vardır. Bunun için borç kredisi imkânı sunan bankalar ile birebir iletişime geçilmesi ve banka şubelerinden borç transferi talebi oluşturulması gerekir.

Borç Transferi İmkânı Sunan Bankaların Talepleri

Borç transferi imkânı sunmuş olan bankaların talep etmiş olduğu ortak şartların başında, bireylerin kredi notu gelir. Bireyin kredi notu ve geçmiş döneme ait bankalar ile kurduğu finansal ilişki, borç transferi yapılabilmesi için göz önünde alınan en önemli hususlardan biridir. Mevcut olan kredili ürün borçları, bir tek bankada toplamak için borç kapatma kredisi sunan bankalar 2021 senesi güncel faiz oranları araştırılıp banka tercihi faiz oranlarına göre yapılır.

Borç Kapatma Kredisi Kullanmak İçin İstenilen Şartlar Nelerdir?

Bankalarda borç kapatma kredisi alabilmek için bazı ortak koşulların sağlanması gerekir. Bunlar şu şekilde sıralanır.

  • Borç transferi kredisinden faydalanmak için ihtiyaç veya taşıt kredisi gibi ya da kredi kartı borcunun olması gerekir.
  • Borç transferi için başvurduğunuz banka kişinin bilgilerini alır ve ardından başka bankada bulunan ve bilgi ekranına yansıyan toplam borç miktarına bakarak transfer işlemi yapar. Daha az miktarda borç transferi kredisi kullanılmaz.
  • Borç transferi gerçekleştirecek olan banka borç miktarını EFT yöntemi ile başka bir bankaya aktarır. Daha sonra EFT işlemi ile aktarılmış olan borç miktarı bir sonraki gün başka banka hesabına yatırılmış olur. Kredi kartı borcu borç transferi ile kapatıldığı zaman miktar doğrudan kredi kartı numarasına yatırıldığı için borçlu olan bankaya herhangi ilave bir işlem yapılması gerekmez.

Borç Kapatma Kredisi İmkânı Sunan Bankalar

Sadece Şekerbank’a borçlanarak başka bankalarda var olan kişisel kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçları ödeme işlemi yapılabilir. Banka en çok 100 bin TL’ye kadar borç transferi kredisi imkânı sunabilir. 48 aya varan vade imkânları sunulur. Bu süre zarfında faiz oranlarını belirlenir ve bireye bilgi verilir. Ziraat Bankası tarafından da verilen imkân bir kredili ürün hizmetidir.

Başka bankalarda bulunmuş olan ihtiyaç kredisi veya kredi kartı borcunun Ziraat Bankası’nda toplanarak bir banka aracılığı ile ödenme imkânı sağlanır. Düşük faiz oranı ve 48 aya kadar varan vade seçenekleri bulunan, esnek ödeme seçenekleri ile Ziraat Bankası borç kapatma kredisinden faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu