Bankalar

Zİraat  Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Nedir?

Zİraat  Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Nedir?

Bankalar emekli müşterilerine belirli bir yaş sınırı uygulamaktadır. Bunun nedeni, hayat sigortalarında daha yüksek yaş limitlerinin olmasıdır. Bankaya kredi vermeden önce hayat sigortası kontrol edilerek kredi kullanılmasıdır.

Böylece emeklilik kredisi için yaş sınırı 60, 65, 70, 75 veya 80’e kadar çıkabilir. Ancak bu yaş sınırı içerisinde kredi verme süresi bulunmaktadır.

Örneğin, size borç vermesini istediğiniz bankanın 65 yıla varan bir vadeye sahip olduğunu varsayalım. O halde alacağınız kredinin toplam vadesinin ve kredi başvuru sahibinin yaşının 65 yılı geçmemesi gerekmektedir. Kredi talebinde bulunan kişinin yaşı 64 ise maksimum 1 yıl vadeli kredi kullanabilir. 63 yaşında iseler en fazla 2 yıl süreyle kredi alabilirler.

Örnek Yaş Sınırı Hesaplaması

Bankanın uyguladığı yaş sınırı 70 ise, 3 yıl vade ile kullanabilmek için 69 yaşına kadar, 2 yıl vade ile maksimum 67 ve maksimum 68 olmanız gerekmektedir. Vadesi dolan kredi için başvuranların toplam yaşı, bankanın koyduğu yaş sınırını aşamaz.

Ziraat Bankası Emekli Kredi Limiti Ne Kadar?

Emekli maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden alıyorsanız, krediyi belirli bir limite kadar kullanabilirsiniz. Ancak büyük krediler için banka ile teminat vermeniz gerekebilir. Bireysel finansman kredisi olarak da adlandırılan bu krediler belirli teminatlarla 36 ay vade ile kullanılabilmektedir. Kredi faiz oranı %1,52’dir.

İpotek edebileceğiniz mülklerin listesi:

*Konut Değeri,

*İşyeri Değeri, P

*Planlanan Arsa Değer’ine kadar ödünç alabilirsiniz.

Kredi Notu Emeklilik Kredilerine Dâhil Edilir mi? 

Bireysel kredi kayıtlarında sadece ihtiyaç kredilerinde değil diğer kredi ürünlerinde de kontrol yapılmaktadır. Emeklilik kredisi kullanıyor olsanız bile bankalar kredi notunuzu inceleyerek sizi kredi kullanmaya zorlayacaktır. Bankadan kefilsiz ve sorunsuz kredi almak isteyen emeklilerimizin kredi notunun 1100’ün üzerinde olmasına dikkat edin. Ziraat bankasının kredi notu öğrenme sayfasından puanınızı kendiniz sorabilirsiniz. Kredi notu düşük kişiler için krediler bölümünden de gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Emekliler Ziraat ‘ten Belgesiz Kredi Alabilir mi? 

Ziraat Bankası’ndan emekli maaşınızı aldıysanız ve kredi raporunuz temizse banka sizden herhangi bir belge istemeyecektir. Ancak kefil veya ipotek istendiği durumlarda banka bazı belgeler talep etmektedir. Kısacası, bankanın evrakları isteyip istemediği tamamen kendi inisiyatifine kalmış bir konudur.

Düşük Faizli Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi paketinin faiz oranından; Bankkart, KMH sahibi olun ve ürün sipariş edin veya yeni bir başvuru oluşturun; İnternet Şubesi, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, Kasko, Hasar Sigortası ve Klasik Yangın Sigortası ürünlerinden en az ikisine sahip olanlar veya Yeni kaydı olanlar faydalanabilecek.

Kredi Başvurusunda Kefil Veya Teminat Olması Gerekiyor Mu?

Banka, yapmak istediğiniz kredi limitine ve kredi profilinize bağlı olarak ek teminat isteyebilir. Bu teminatlar; Konut, arsa veya ticari ipotek olabilir. Teminat veremiyorsanız kefil vererek kredi kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu