Bankalar

Kredi Kartı Şifresini Değiştirme Yöntemleri

Kredi Kartı Şifresini Değiştirme Yöntemleri

 

Kredi kartı şifresini değiştirmek için bir yöntem vardır. Bunlar; banka şubesi, ATM, internet, telefon ve mobil bankacılık hizmetleridir. Kredi kartı şifre değiştirme yöntemlerinden bir tanesini kullanarak, bankaya ait kredi kartınızın şifresini dakikalar içinde değiştirebilirsiniz.

Kredi kartı, bankaların müşterilerine verdiği anlaşmalı iş yerlerinde alışveriş yaparken paraya alternatif olarak kullanılan ödeme aracıdır. Nakit ihtiyacınızı karşılamak için ATM’lerden ve bankalardan taksitli nakit avans çekmenize olanak tanır.

Birden fazla bankaya ait kredi kartı, maaş kartı, ticari kart kullanıyor, borsa gibi işlemlerle uğraşıyorsanız, yoğunluktan dolayı kartınızın şifresini unutabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey şifrenizi aramak ve hatırlamak olacaktır. Eğer kartınızın şifresini hatırlamıyorsanız, yapacağınız birkaç işlem ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Banka ATM’sinden Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Bankanın ATM’sine kredi kartınızı taktıktan sonra şifremi unuttum butonuna basın. Banka güvenlik nedeniyle kartın size ait olup olmadığını anlamak için, bazı bilgiler isteyecektir. Vermiş olduğunuz bilgiler doğruysa, yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Eğer vermiş olduğunuz güvenlik bilgileri yanlışsa, kartınız bloke olur ve ATM kartı yutar.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Nüfus cüzdanı ve kredi kartınızı yanınızda götürerek banka şubesine gidin. Gişe ya da bireysel müşteri hizmetleriyle görüşerek kredi kartı şifresini değiştirmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Yapılan işlemlerin ardından, kredi kartınızı ATM’ye takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefon Bankacılığını Kullanarak Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Kredi kartı kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayın. Kredi kartınızın şifresini değiştirmek istediğini söyleyin. Müşteri hizmetleri kişisel bilgiler ve karta ait bazı bilgiler isteyecektir. Bilgileri doğru verdiğiniz takdirde, yeni şifrenizi tuşlamanız gerekecek. Bu işlemlerin ardından şifreniz değişmiş olacak. İlk ATM ya da alışverişte yeni şifrenizi girerek işlem yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kullanarak Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

İnternet ve mobil bankacılık bir birine benzer. Bir tanesini seçerek kredi kartı şifresini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

TC kimlik numarası, müşteri numarası ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.

Kart menüsünü kullanarak şifre işlemleri sayfasını açın.

Karşınıza çıkacak ekranda birinci kutucuğa eski şifreyi, ikinci kutucuğa da yeni şifrenizi girin.

Tüm bu işlemlerin ardından yaptığın işlemi onaylayın.

Mobil Bankacılığı Kullanarak Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

TC kimlik numarası ya da müşteri numarası ile birlikte şifrenizi kullanarak giriş yapın.

Hesap ve kartlar menüsünden, şifresini değiştirmek istediğiniz kartı seçin.

Kart ayarları, kart şifre işlemleri yolunu takip edin.

Karşınıza çıkacak ekranda birinci kutucuğa eski şifreyi, ikinci kutucuğa da yeni şifrenizi girin.

Tüm bu işlemlerin ardından yaptığınız işlemi onaylayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu