Bankalar

PTT Kartın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

PTT Kartın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

 

Yaşadığımız dünyada hayatımızı devam ettirebilmek için para kazanmamız şarttır. Daha önceki zamanlarda sadece nakit olarak kazanılabilen ve harcanabilen bu para teknolojinin de gelişmesiyle birlikte farklı formlara bürünmüştür. Bankalara yatırma imkanı sonrasında ortaya çıkan kartlar, paramızın bankada güvenle durmasını sağlamıştır.

Bu imkan sayesinde birçok insan üstünde yüklü miktarda nakit taşımaktan kurtulmuştur. Daha sonrasında piyasaya çıkan kredi kartları ise birçok insanın kurtarıcısı olmuş ve yeni bir dönem başlatmıştır. Üzerimizde taşıdığımız tek bir kart sayesinde alışveriş yapabilir  ve para harcayabilir duruma geldik. İçinde yüklü olan para miktarına kart limiti denen bu kartlar sayesinde birçok işi çok daha kolay şekilde halledebiliyoruz.

Neredeyse her banka tarafından verilen bu kartların çok farklı çeşitleri ve özellikleri bulunuyor. Kredi kartı ve banka kartı veren kurumların arasında olan PTT’ nin verdiği kartlar ise sadece banka kartı özelliği taşımasına rağmen birçok avantaja sahiptir.

PTT Kart Özellikleri

PTT Kart, banka kartı özellikleri taşıyan bir araçtır. Hesabınızda bulunan parayı PTT bankamatiklerinden rahatlıkla çekebilir ve kartı tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Yurtdışı alışverişleriniz için de uygun olan bu kartın herhangi bir ek ücreti bulunmuyor. Günümüzde birçok banka verdiği kartlar için yıllı aidat veya ücret talep etmektedir. PTT Kart ise bu açıdan oldukça avantajlıdır. Herhangi bir yıllık ücret veya aidat talep etmeyen bu kart sayesinde güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

PTT Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT karta başvuru yapmak oldukça zahmetsizdir. Herhangi bir PTT şubesine gidip kart başvurusu yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak şube üzerinden başvuru yapmak her zaman daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Geçerli kimlik belgenizi yanınıza alarak bir PTT şubesine gidebilir ve posta çeki hesabı açtırabilirsiniz.

Hesabınız açıldıktan sonra birkaç gün içinde kartınızı şubeden teslim alarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kart aidatlarının cep yaktığı şu dönemde birçok insanın kurtarıcısı olan PTT kart sayesinde hem harcamalarınızı kontrol edebilir hem de güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Bir banka kartının sahip olduğu tüm özelliklere sahip olan bu kartı kullanmak oldukça avantajlıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu