ads

Kredide Ara Ödeme Nedir, Nasıl Olur?

Kredide Ara Ödeme Nedir, Nasıl Olur?

 

Uzun vadeli kredi ödemeleri aylık veya 3 aylık periyotlarla yapılmaktadır. Konut veya taşıtkredisini uzun vadeli alan kişiler geri ödemelerini daha kolay yapmaktadırlar. Vade uzadıkça bütçeniz yorulmaz ve rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz. Geri ödeme miktarlarını azaltmak isteyenler için kredide ara ödeme nedir, nasıl olur, faiz oranlarındaki değişiklik nedir yakından inceleyelim. Kredi ara ödeme işlemleri ile kredi faizlerinde, vade sürelerinde ve geri ödeme miktarlarında azalma sağlayabilirsiniz.

Kredide Ara Ödeme Nedir?

Kredi almak istediğinizde aylık veya 3 aylık ödeme planı çıkarılır. Bu ödeme günleri dışında yapılabilen ara ödeme nedir? Kredi ara ödeme, ödeme planı dışında yapılan ödemelerdir. Ara ödemeler sayesinde kredilerin vadesi azalır ve kredi miktarı düşer. Ara ödemeler ödeme planına dahil edilebilir, eğer edilmediyse bankanızla görüşerek ara ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sonrasında geriye kalan ödemeleriniz tekrar yapılandırılır.

Kredi almadan önce ara ödeme gününe karar verip ödeme planına ekletirseniz bu sizin için avantajlı olacaktır. Bu sayede bankalar ara ödeme ücreti alamazlar.

Kredide Ara Ödeme Nasıl Olur?

Kredilerin ana ödemelerinde çekilen miktar, uygulanan faiz, BSMV, KKDF gibi etmenler etki yapmaktadır. Geri ödeyeceğiniz miktarı azaltmak için kredide ara ödeme nasıl olur? Bir ara ödeme yapıldığında bankaya borcunuz azalır, faiz değişikliği, KKDF ve BSMV değerlerinde değişiklik olur. Ara ödemede yapacağınız ödeme miktarı bu oranları etkilemektedir. Ödeme planlarında ara ödeme zamanları belirtilebilir, diğer durumda bankalardan ara ödeme talebinde bulunulabilir.

Kredi ara ödeme hesaplama işlemleri için bankayla görüşebilir, hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Hesaplama sonuçlarında uygulanacak faiz, vade ve ödeme miktarında değişiklik olacaktır. Elinizde toplu para olduğunda kredinizi erken kapatmak için ara ödeme yapmak iyi bir seçenek olacaktır.

Kredi alan kullanıcılar ara ödeme yaparak ödemenin vadesini aynı tutarak taksit tutarını düşürebilir veya taksit tutarını aynı tutarak vade süresini kısaltabilirler.

Ara Ödeme Yapınca Faiz Düşer Mi?

Elinde toplu para olan kullanıcılar kredilerini daha erken kapatmak veya kredi taksitlerini düşürmek için kredide ara ödeme yapabilirler. Peki, ara ödeme yapınca faiz düşer mi, ara ödeme ne işe yarar?

Ara ödeme yapmak, bankaya olan borcunuzu düşürecektir. Yatırdığınız miktar borcunuz için oldukça önemlidir. Ara ödeme koşulları bankalara göre değişiklik göstermektedir.

Vadenin azalmasına ve borcun daha kısa bir sürede ödenmesini sağlayan ara ara ödemelerde kredi ödeme planındaki faiz oranları düşüyor. Öngörülen faiz oranı ara ödemeler sonrasında vade süresi kısaldığı için düşüş gösterebiliyor.

Kredi çeken kullanıcıların talebine göre vade süresi aynı tutulup aylık ödemelerde düşüş sağlanabiliyor veya aylık ödemeler aynı kalarak vade süresi kısalabiliyor.

Kredi Ara Ödeme Hesaplamalarınızı TeklifimGelsin‘den Yapabilirsiniz

Kredi ara ödeme işlemleri kalan borcunuzun azalmasını sağlamaktadır. Bu sayede miktar, vade ve faiz oranlarında düşüş olur. Kredi ara ödeme hesaplamalarınızı TeklifimGelsin ‘den yapın ve ödeme planınızı en iyi şekilde oluşturun.

Bankalara olan borcunuzu daha kısa sürede kapatmak için ara ödeme planınızı en uygun faiz oranlarıyla TeklifimGelsin ile oluşturabilirsiniz.

İhtiyacınıza ve bütçenize göre aylık ödeme taksitlerini, ödeme vadelerini belirleyebilir, hangi bankaya ara ödeme yapacağınızı belirledikten sonra ödeme planı oluşturabilirsiniz.

TeklifimGelsin, bankaların kampanya ve fırsatlarını sizler için hazırlıyor. Bu sayede bankalar dahil onlarca finansal kuruluşun size özel tekliflerini finansal durumunuzu baz alarak sizlere sunuyor. Bütçenizi yormadan, size uygun en iyi kredi tekliflerini sizlere sunarak kredi ara ödeme, kredi ara ödeme hesaplama işlemlerini kolay hale getiriyor. TeklifimGelsin web sitesi üzerinde talebinizi oluşturabilir ve saniyeler içinde sonuçlarınızı alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu