Kripto Paralar

Kripto Para Nereden Alınır?

Kripto Para Nereden Alınır?

Hisse senedi alıp satarken genellikle farklı brokerler kullanırız. Burada kripto para satın alırken kripto cüzdan kullanacağız. Başka bir deyişle kripto para nereden alınır sorusunun cevaplarından biri kripto para alışverişi nasıl yapılır sorusudur. Elbette paylaşmaktan başka yollar da var. OTC ve P2P, bu yöntemlere verilen adların bir parçasıdır. OTC, Over The Counter’ın kısaltmasıdır ve P2P, Peer to Peer’in kısaltmasıdır. Önce OTC’ ye bakalım. OTC alımları herhangi bir borsa tarafından izlenmez. Bu değişim doğrudan iki taraf arasında gerçekleşir.

Eşler arasını tanımlamak için, bu, merkezi bir otoritenin varlığından bahsetmeyen bir bilgi veya varlık aktarımı biçimi olarak tanımlanabilir. Burada “eş” kelimesi “eş” kelimesine karşılık gelir. Başka bir deyişle, eşler arası aktarıma p2p denir. Örneğin, BİTCOİN’ in arkasındaki ekip veya kişi olan Satoshi Nakamoto, BİTCOİN’ i tanıtırken “A PeertoPeer Elektronik Nakit Sistemi” unvanını kullandı. Diğer bir deyişle eşler arasında bir elektronik ticaret sistemidir.

Kripto Para Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her şeyden önce, dikkat edilmesi gereken en önemli şey kripto para birimlerinin fiyatıdır. Ama bu noktada uyarıları dikkate almanızda fayda var. Tüm kripto para birimlerinin maliyeti 1000 $, 2000 $ veya 10.000 $ değildir. Örneğin 0.00009 gibi bir fiyat görebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, ne 1 dolar ne de %1. Piyasaya yeni giren deneyimsiz yatırımcılar, kripto para birimlerinin daha düşük fiyatlarla daha fazla para kazanabileceğine inanıyor. Ancak, bu gibi durumlar her zaman olmamaktadır.

Fiyatında anlatılmak istenen durum aslında kripto paraların hareketi. “Geçen yıl, son 6 ay, 1 hafta, 1 ayda kripto para nasıl gelişti?” Bu soru kriptonun fiyatını belirler. Örneğin. Bazı kripto para birimleri, değerlerini tek bir günde üçe, hatta dört katına çıkarır. Ancak bu noktada tecrübe kazanmak ve risk almak önemlidir. Bunu yapmak için teknik analizi bilmek faydalıdır.

Kripto Para Ne Zaman Alınmalıdır?

İnsanlar genellikle fiyatlar yükseldiğinde satın almayı ve direndiklerinde satmayı düşünürler. Ama emin olun yatırım biçimleri ve stratejileri binlerce farklı şekilde organize edilmektedir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız çok önemlidir.

BİTCOİN, elbette, kripto para birimleri yaratan ilk kişidir. Ancak BİTCOİN’ in ilk olması, arkasında geniş bir kitleyi çektiği anlamına gelmiyordu. Öncelikle BİTCOİN teknolojisi çok önemliydi. Teknolojinin yanı sıra BİTCOİN ‘in ekonomiye farklı bir bakış açısı kazandırdığını söylemek yanlış olmaz. BİTCOİN, enflasyon riskinin kendisini ortadan kaldırır. Öte yandan şeffaflık da önemli. Dünyanın her yerinde, işlemler herkese açık ama anonim olarak izlenir. Ethereum, global iyi sözleşmeleriyle bankacılık ve sigorta gibi sektörlere yeni bakış açıları getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu