Bankalar

Memur Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Memur Ne Kadar Kredi Çekebilir?

 

Memur olarak çalışan kişilerin kredi çekme üst limitleri bulunmaktadır. Bu konuda merak ettiğiniz Memur Ne Kadar Kredi Çekebilir? Sorusunun cevabını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Çekebileceğiniz kredi miktarı maaşınızın miktarı ve aynı zamanda da kredi notunuz ile alakalı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden de miktar konusunda net rakam vermek yerine sizlere maaşınız üzerinden detayları belirtmek istiyoruz.

Gelirinizin yarısı kadar

Banka üzerinden kredi çekmek istediğiniz zaman memur olma durumunuzda bankanın üst kredi limiti olarak maaşınızın yarısı kadar ödeme imkânını sizlere sunduğunu belirtelim. Örnek olarak maaşınız 5 Bin TL ile aylık ödeme planı konusunda 2 Bin 500 TL kadar ödeme şansınız bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi ve taşıt kredisi vade sayılarının 60 aya kadar çıktığını da ayrıca belirtelim. 60 ay vadeli bir şekilde aylık 2 Bin 500 TL ödeme şansınız bulunacaktır. Yani bu durumda banka üzerinden en fazla çekebileceğiniz kredi miktarının 150 Bin TL kadar olduğunu belirtelim.

Kredi notu da son derece etkili

Bu belirttiğimiz üst limitin kredi notunuz ile orantılı olarak da değişkenlik gösterme durumu bulunmaktadır. Yani aylık 5 Bin TL aldığınızı düşündüğümüz zaman ortalama olarak 150 Bin TL kadar kredi çekme şansınız vardır. Üst limit olarak bunu belirtiyoruz. Aynı zamanda kredi notunuzda son derece yüksek ise bankaların limit konusunda biraz daha esnek davranma durumu bulunmaktadır. Bu yüzden de bu konuda banka ile iletişime geçerek bu konuda daha net bilgi alma şansınız bulunmaktadır.

Maaşınızın 15 katı kadar

Bankaların bazı dönemlerde yapmış olduğu kampanyalarda da konut kredisinde çekeceğiniz limit değişkenlik göstermektedir. Konut kredisi vade sayısının daha uzun süreli olması nedeniyle buradan çekeceğiniz kredilerin da miktarlarının daha yüksek olacağınızı belirtelim.

İhtiyaç ve taşıt kredisi türlerinde de bankanın müşterilere özel olarak hazırladığı kampanyalar dahilinde müşterilerine maaşınızın 15 katına kadar kredi verdiğini de ayrıca belirtmek istiyoruz. Bu konuda özellikle maaş müşterisi olduğunuz bankalar ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu