BankalarGenel

Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

 

Garanti bankası, kullanıcılarına farklı platformlardan işlem yapma fırsatı sağlayan bir bankadır. Gerek ürünler için gerekse hizmetler için internet ortamından birçok işlem yapılır. İnternetten yapılan işlemlerde birçok yanlışlık da yapılabilir.

Müşterilerin anlık dalgınlıkları veya unutkanlığı bunlara sebebiyet vermektedir. Yanlış bilgilerin girilmesi ve işlemin onaydan geçmesi ile istenmeyen bir işlem gerçekleşiyor. Yaşanılan bu durumda Garanti Bankası işlemi iptal etme fırsatı tanımaktadır. EFT işleminin iptali için farklı yöntemlerde bulunur.

Elektronik ortamlarda yapılan EFT işlemlerinde bazen yanlışlıklar ve hatalar yapılmaktadır. Para transferi başka bir kişinin hesabına yapılır. Bu durumda Garanti Bankası EFT iptali önem kazanmaktadır. EFT işleminden sonra iptal yapabilmek için dikkat edilecek birçok nokta vardır. Bunun için de EFT yapılırken de dikkatli olunması ve bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gerekir.

Garanti Bankası EFT Nedir, Ne İşe Yarar?

EFT, bankalar arası para transferi olarak kullanılan yöntemdir. Elektronik Fon Transferi adının kısaltması olan EFT, tüm banka kullanıcıları tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bir bankadan, farklı banka hesabına para transferi yapılacağı zaman EFT işlemi kullanılmaktadır. EFT, bankalara göre bazı masraflar da içermektedir. Şubesiz, dijital bankalar EFT ücreti almasa da, normal bankaların tümü yapılacak EFT işlemlerinden ücret alınır.

Bazı durumlarda ise, yapılan EFT’nin iptal edilmesi gerekebilir. Garanti Bankası müşterileri de elektronik ortamları kullanarak EFT işlemi yapabilir. İsteyen kişiler bağlı olduğu şubeye giderek de EFT işlemini yapabilmektedir. Fakat birçok kişi banka şubesine giderek sıra numarası alıp saatlerce beklemeyi seçmez. Bu sebeple çok pratik olan elektronik ortamlar kullanılarak işlemin yapılması avantajlı olur.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri EFT İptal

Garanti Bankası müşteri hizmetleri, kullanıcılarına başarılı hizmet sağlar. 7/24 aktif olan müşteri hizmetleri her konuda olduğu gibi EFT işlemlerinde de her sorunu çözmektedir. Garanti Bankası’nın 444 0 333 numaralı Alo Garanti müşteri hizmetleri aranabilmektedir. Müşteri hizmetleri ile bağlantı sağlandıktan sonra EFT işleminin iptalinde talepte bulunur. Müşteri hizmetleri yetkilisi müşteriden gerekli olan bilgileri aldıktan sonra ekrandan bazı kontroller sağlamaktadır. Sonrasında işlem talebini değerlendirmeye alır ve iptal işlemini gerçekleştirir.

Garanti Bankası Mobil Uygulama EFT İptal

Garanti Bankası EFT iptalinde diğer yöntem mobil uygulama yöntemidir. Pratik bir yöntem olduğundan fazlasıyla tercih edilmektedir. Müşteri ilk olarak, müşteri numarası ve TC Kimlik numarasını girerek mobil uygulamaya erişim sağlar. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra EFT iptal işlemi bölümüne girerek buradan EFT işlemini iptal etmektedir. Şubelerde yapılacak olan EFT iptal işlemlerine göre çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Garanti Bankası İnternet ile EFT İptal Etme

Kullanıcılar internet üzerinden de EFT iptal işleminin yapabilmektedir. Bunun için de https://sube.garanti.com.tr  adresine erişim sağlanarak giriş yapılması gerekmektedir. Bu adresten internet bankacılığına giriş sağlanmalıdır. Sayfaya girdikten sonra müşteri kendi yaptığı işlemi sayfadan rahatlıkla görebilir. Bu sayfada bulunan işlem iptali kısmından EFT iptal işlemini gerçekleştirebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu