Bankalar

Kredi Notunu Arttırmanın Yöntemleri

Kredi Notunu Arttırmanın Yöntemleri

 

Para gündelik yaşamda herkes için son derece önemli olan faktörlerin en başında geliyor. Nitekim bu noktada ister maaşlı çalışan olsun, ister emekli ya da kendi işini yapan bir kişi bireylerin kredi notu bankalar ile işlem yapacakları zaman, özellikle de kredi çekecekleri zaman son derece önemli olan bir argüman oluyor. Bu noktada bilmeyenler için kredi notu nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise kişilerin maddi durumuna göre maddi durumunu analiz eden sayısal olan bir ifadedir.

Bu noktada kredi notu bankalardan, özel uygulamalar üzerinden öğrenilebilir. Bu bağlamda ele alındığında kişilerin eğer kredi notu düşük ise ciddi bir sorun teşkil edebilir. Bu noktada kredi notu artırmak için yapılabilecek olan yöntemler aşağıda olduğu biçimdedir.

İşte O Yöntemler 

Kredi notunu yükseltmek için yapılması gereken işlemlerin en başında kişilerin gerektiğinden daha fazla kredi kartı bulundurmaması gerektiğidir. Bir diğer önemli olan husus eğer çekmiş olduğu kredi varsa eksiksiz ve gün aksaması olmadan ödemelerini yapmasıdır. Kredi notunu yükseltmenin en önemli argümanlarından bir tanesi gelir durumunu yükselmesi ve bunu belgeleyebiliyor olmasıdır. Yine eğer kullanılan kredi kartı ya da kredi kartları var ise bu kredi kartlarının borçlarının asgarisi değil tamamı ödenmelidir.

Kişinin mutlaka bir vadesiz hesabı olmalı ve dahası burada girişler çıkışlar gerçekleşmelidir. Elektrik, su, doğalgaz ödemeleri eksiksiz olarak düzenli yapılmalıdır. Kişilerin kredi kartlarının yüksek limitli olmaması da kredi notu yükseltmenin yöntemleri arasındadır.

Kredi Notu Neden Düşer?

Yukarıda verilen tüm bu bilgilerden sonra kredi notunu düşüren etkenlere değinmek gerekir ise aslında en basit ifade ediş biçimi ile kredi kartını yükseltmeyi gerektiren her durum kredi notunu düşüren durumlardır. Kişinin eğer yüksek bir geliri varsa üzerinde gayrimenkuller varsa, ödemelerinin tamamını zamanında ve eksiksiz olarak yapıyor ise o zaman doğal olarak kredi notu yüksektir. Asgari ücretle çalışan, evi kira olan gelir gider dengesi eşit olan bireyler için ise kredi notu yüksek değildir. Eğer kişi zamanında ödemelerini yapmaz ise o zaman her halükarda kredi notu düşer.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu