Kredi Kartı

Sanal Kart Nedir?

Sanal Kart Nedir?

 

Her insan alışveriş yapmak için para kullanmak zorundadır. Lidyalılar zamanında bulunan para günümüze kadar çok fazla değişime uğramış ve şu anki halini almıştır. Teknolojinin gelişmesiyle çok farklı suretlere bürünen paranın en çok bilinen hallerinden birisi de kredi kartlarıdır. Hayat kolaylaştıran bir icat olan kredi kartı, içinde bulunan limit kadar alışveriş yapmamıza müsaade eder. Limit seçenekleri çok fazla olan kredi kartlarının farklı özellikleri de bulunmaktadır.

Emeklilere, öğrencilere, ev hanımlara ve daha birçok kategoriye hitap eden öğrenci kartları bulunmaktadır. Bu kartlara ek olarak son günlerde oldukça popüler olan bir kart türü daha ortaya çıktı. Sanal kart adını verdiğimiz bu kart evde kalmanın hayati önem taşıdığı şu günlerde birçok insanın favorisi haline gelmiştir.

Sanal kart, karta temas etmenize gerek kalmadan alışveriş yapmanıza olanak veren ve online kanallar üzerinden alışveriş yapmanıza olanak sağlayan bir kart türüdür. Ancak sanal kartın kredi kartlarına göre farklı bir özelliği bulunuyor. Eğer bu kart türü ile alışveriş yapmak istiyorsanız ön ödeme yapmalı yani kartınızın içine bakiye yüklemelisiniz.

Temas etmek, dünyada yaygın olan pandemi sebebiyle oldukça tehlikelidir. Bu tehlikeyi ortadan kaldıran sanal kart sayesinde güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Mevduat hesabına veya kredi kartına bağlı olarak açılabilen sanal kartların çok sayıda avantajı bulunuyor.

Sanal Kart Kullanmanın Avantajları

İçine yatırdığınız bakiye kadar alışveriş yapmanıza müsaade eden sanal kartın bu özelliği kartınız başka birinin eline geçerse güvende olmanızı sağlıyor. Kartınızın içinde bakiye bulunmadığında hiçbir şekilde alışveriş yapılamayacaktır. Aynı zamanda temas etmeden alışveriş yapma özelliği sağlayan kart sayesinde oturduğunuz yerden tek tıkla sipariş verebilir ve güvenli ödemeyle istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

Buna ek olarak normal kredi kartlarında olduğu gibi sanal kartlarda da her kullanıcıya farklı bir kart numarası tahsis edilir. Bu sayede bilgilerinizin ve bakiyenizin güvende olması sağlanır. Fiziksel olarak mevcut olmayan sanal kart için herhangi bir aidat ödemeniz gerekmez.  Taksit yapma ve puan toplama imkanları ise bankadan bankaya değişiklik gösteren bir durumdur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu