Kredi Kartı

Kredi Kartını İnternet Üzerinden Kullanmanın Dezavantajları

 

Kredi kartının bizlere sunduğu kolaylıkların aslında bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Özelikle de ülkemizde son yıllarda giderek artan kredi kartı kullanım oranı bazı müşterilerin mağdur olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de Kredi Kartını İnternet Üzerinden Kullanmanın Dezavantajları hakkında merak ettiğiniz detayları buradan açıklamak istiyoruz.

Güvenilir olmayan siteler

İnternet kullanımının giderek artması ile beraber birçok E-ticaret sitesi ortaya çıktı. Özellikle günümüzde en çok tercih edilen siteler dışında farklı sitelerinde bulunması kullanıcıların bazılarının mağdur olmasına neden olmaktadır. Bu konuda alışveriş yapacağınız sitenin özellikle mersis numaralarını kontrol ederek bu konuda güvenilir olup olmadıklarını anlama şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden de 3-5 lira daha uygun almak yerine güvenilir olmayan siteleri tercih etmeniz konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Zaten günümüzde E-ticaret sitelerinin birçoğunun artık güvenilir olduğunu ve fiyat konusunda da oldukça uygun fiyatlar üzerinden müşterilerine ürün hizmetleri sunduğunu belirtelim.

Ürün aldıktan sonra sevkiyat sıkıntısı

Kredi kartınız ile internet üzerinden aldığınız ürünlerin özellikle de güvenilir olmayan siteler üzerinden aldığınız ürünlerin sevkiyat süreçleri genellikle sıkıntılı olmaktadır. Hatta bu konuda haberlerde çok sık gördüğümüz mağdurlar arasında olmamak adına sizlerde kredi kartınız ile ilgili alışveriş yapmadan önce dikkatli olmanız gerekmektedir.

Kredi kartı bilgilerinin çalınması

Güvenilir olmayan siteler üzerinden yapacağınız alışverişlerde kredi kartı bilgilerinizin çalınma durumu da bulunmaktadır. Bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına kredi kartı bilgilerini kullanmak yerine bankaların son zamanlarda kullanıcılarını mağdur etmemek adına açmış olduğu sanal kredi kartı oluşturarak bu konuda bu mağduriyetin önüne geçme şansını yakalamış olursunuz.

Ürün farklı şekilde gelebilir

Güvenli olmayan internet sitelerinin özellikle de ekran belirtilen ürünlerden farklı tarzda bir ürün gönderme durumu da çok sık karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden de bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz durumların Kredi Kartını İnternet Üzerinden Kullanmanın Dezavantajları arasında yer aldığını ve bu yüzden de son derece dikkatli olmanız gerektiğini siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu