Kredi Kartı

Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

 

Kredi kartı almak için farklı başvuru yöntemleri vardır. Banka şubesinden, internet üzerinden, mobil uygulamalardan ve SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bankaların en çok kullanılan ürünlerinden bir tanesidir. Alışveriş yaparken yanınızda nakit para olmasa da, taksitli ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı, bankalar tarafından müşterilerine verdiği pos cihazı olan yerlerde alışveriş yaparken, para yerine kullanılan ödeme aracıdır. Fatura ödeme, havale, EFT, avans çekme vb. işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Banka Şubelerinden Kredi Kartı Başvurusu

Kişiler nüfus cüzdanı ile birlikte banka şubelerindeki müşteri temsilcisine giderek kredi kartı almak istediğini söylemesi yeterlidir. Başvuru formunun doldurulmasıyla birlikte başvuru yapılmış olunur. Banka yaptığınız başvuruyu inceledikten sonra uygun görürse, kredi kartını kurye aracılığıyla adresinize gönderir.

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

Gelişen teknoloji ile birlikte tüm bankaların internet bankacılığı vardır. Bankaların resmi internet sitesine girip, başvuru formunu doldurarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru formunda istenen kişisel, adres ve gelir bilgilerini eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Yanlış ve eksik bilgiler başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına ve kredi notunuz düşer. Yaptığınız başvuru incelenip kabul edilirse, kredi kartınız kurye aracılığıyla adresinize gönderilir.

Mobil Uygulama Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

Bankaların en çok kullanıldığı hizmetlerden bir tanesi de mobil uygulamalardır. Google Play Store veya App Store üzerinden bankanın uygulamasını indirin. Başvurular bölümünden kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanmasının ardından, kredi kartınız kurye tarafından adresinize gönderilir.

SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

Mesaj yazarken büyük harf, küçük harf, boşluk ve Türkçe karakter kullanımına dikkat edin. Kitle iletişim araçlarını aktif olarak kullanıyorsanız, cep telefonunuzdan bankanın belirlediği numaraya SMS göndererek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Yaptığınız başvuru olumlu sonuçlanırsa, kredi kartınız kurye aracılığıyla adresinize gönderilerek size teslim edilir.

Kredi Kartı Alma Şartları

18 yaşını doldurmuş olmak

Kredi notunun düşük olmaması

Yüksek limitli kredi kartlarında gelir belgesi

Kredi Kartı Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

18 yaşını dolduran herkes bankalardan kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Başvuru esnasında gelir belgesi doğru bildirilmelidir. Aksi takdirde başvuru olumsuz ve limit düşük olabilir. Bankalar müşteri portföyünü geliştirmek için sürekli kampanyalar düzenler. Müşteri hizmetleriyle görüşerek en doğru kredi kartına sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu