Bankalar

Hangi Bankada Gümüş Hesabı Açılabilir?

Hangi Bankada Gümüş Hesabı Açılabilir?

 

Gümüş madeni son yıllarda değerlenen bir maden türü olarak öne çıkar. Altın gibi gümüş alım piyasası da mevcuttur. Altın kadar çok fazla alım ve satımı yapılmadığından pek fazla bilinmeyen gümüş emtiası; altının son zamanlarda artmasından dolayı rağbet görmeye başlamıştır. Gümüş hesabı açan bankaları çok iyi araştırmak önemlidir.

Fiyat aralığı altına göre düşük olan gümüş; yatırım aracı olarak çok fazla risk arz etmez. Altın ve döviz gibi aşırı artış ya da azalış şeklinde ilerlemeyen gümüş piyasası; bu özelliğinden dolayı yatırımcısına uzun vadede kazanç ve kayıp riskini en aza indirme şeklinde geri döner.

Gümüş Hesabı Açma Yöntemi

Değerli maden olarak işlem gören gümüş hesabı da kolaylıkla açılabilir. Yatırım aracı olarak görülen gümüş madeni; mevduat hesabı şeklinde açılması yatırımcısına daha çok kazanç sağlayacaktır. Maden olarak alınıp evlerde saklanması gümüşün değerini çok fazla artırmaz. Dijital ortamda işlem gören gümüş yatırımcısına daha kârlı bir yatırım olarak geri dönüş sağlar. Hisse senetleri ve altın alım satımı gibi piyasası bulunan gümüş; aynen bu şekilde alım satım ile kâr edilen bir değerli madendir.

Gümüş hesabı açma işlemi de herhangi bir hesap açma şeklinde yürütülür ve oldukça kolay bir işlemdir. Gümüş hesabı açmayı düşündüğünüz bankayı öncelikle iyi araştırmalısınız. Mobil bankacılık ya da internet sitesi üzerinden hesap açacak yatırımcılar; hesap açma yöntemlerinden gümüş hesabı açma ile ilgili bölümü tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Her bankanın işleyişi farklı olacaktır. Genel olarak çok kolay bir şekilde açılan gümüş hesabı 24 ayar gümüş üzerinden işlem yapma imkânı verir. Çok küçük oranlarla da alınabilen gümüş; gram gümüş hesabı olarak faaliyet gösterir.

Gümüş Alımının Yatırımcıya Getirisi Nedir?

Altının arttığı son zamanlarda paralel olarak gümüş emtiası da artmaktadır. Gümüş yatırımcısını çok fazla zarara uğratmayan bir yatırım aracı olarak görülür. Çok küçük meblağlarda da alım imkânı tanıyan gümüş piyasası altın ve döviz kurları gibi aşırı dalgalanmalardan etkilenmez. Gümüş emtiası az olan maliyetlerinden dolayı tercih edilebilen türden bir yatırım aracıdır.

Yatıracağınız paranızın tutarı az ise sizin için ideal yatırım aracı kuşkusuz gümüş olacaktır. Ayrıca Türk Lirası haricinde döviz cinsinden alım imkânı da tanıyan gümüş hesabı olan bankaların varlığı bilinir. Gümüş işlem saatlerini yatırımcı olarak iyi bilmek gerekir. Gün içi işlem saatleri sabah saat 09.00 ile akşamüzeri 17.30 arasında yapılabilir.

Gümüş Hesabı Açılabilen Bankalar

Ülkemizde altın kadar yaygın olmayan gümüş alım satımı; bazı bankalardan hesap açılarak yapılabilir. Bankanın müşterisi olun ya da olmayın gümüş hesabı açma imkânınız olacaktır. Ülkemizde Kuveyt Türk, Odeabank, Türkiye Finans, TEB, DenizBank ve Vakıfbank bankalarından gümüş hesabı açılımı mümkündür. Gram gümüş hesabı açılan bankaların sayısı ülkemizde oldukça azdır. Hesap açılacak banka öncelikle iyi araştırılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu