Genel

Google Lens yeni özelliği ile daha çok tercih edilecek

Google Lens yeni özelliği ile daha çok tercih edilecek

 

Dünyanın en önemli teknoloji firmaları arasında kendisine yer bulan Google’in özellikle de son zamanlarda çıkarttığı uygulamaların başarılı olduğuna hepimiz şahit oluyoruz. Bu seferde sizlere Google Lens uygulaması hakkında gelen yeni güncelleme ile ilgili bilgileri buradan açıklamak istiyoruz.

3 yeni farklı özellik Google Lens ile kullanıcıların hizmetine sunuldu

Görüntü tanıma sistemi olarak kullanılan ve hali hazırda en çok tercih edilen görüntü tanıma uygulamaları arasında yer alan Google Lens’in yakın zamanda sunacağı yeni güncellemesi ile yapay zeka desteğine sahip güncellemesi kullanıcıların hizmetine sunulacak. Özellikle de Google Lens sayesinde tarattığınız metinlerinizi doğrudan bilgisayarınıza gönderme gibi önemli bir işlevi kazanmış olacaksınız.

Yapay Zeka hayatımızın her noktasında olacak gibi

Yapay zeka teknolojilerinin her geçen gün daha da kullanılır hale gelmesi ile birlikte bizler birçok hizmeti daha sağlıklı bir şekilde kısa sürede alma şansını yakalamış oluyoruz. Google Lens’de yapay zeka teknolojisini başarılı bir şekilde kullanan firmaların başında olduğundan dolayı bizlere son güncellemesinde taratılan metinleri bilgisayara kısa yoldan atma şansını sunmuş olacaktır.

Bilgisayar ile etkileşimli kullanılacak

Google Lens uygulamasına gelecek olan son güncelleme ile birlikte kullanıcıların uygulama üzerinde tanıttıkları bilgisayara artık verilerini kısa yoldan atma şansı tanınacaktır. Google Chrome uygulaması ve Google Lens uygulamasının bağlantısının yapılması ile birlikte doğrudan dokümanlara erişme şansımız bulunacaktır.

Kelime telaffuzu konusunda güncelleme

Google Lens aynı zamanda yeni güncellemesi ile de dil seçeneklerinde telaffuzların daha doğru bir şekilde yapılmasını sağlayan yapay zeka teknolojisini bizlere sundu. Özellikle de kullanıcıların söylemek konusunda zorlandığı kelimeleri dinle butonu ile doğru bir şekilde dinlemelerine imkan sunacak olan Google Lens uygulamasının bu güncellemesinin de son sürümde aktif olarak kullanılacağını belirtelim.

Bilmediğimiz kelimelere anında erişim

Google Lens’in sunduğu son özellik ise kullanıcıların tamamen işine yaracağı bir işlev. Kullanıcıların tarattıkları metinler üzerinde bilmediği kelimelere tıklayarak anında Google üzerinden o kelime ile ilgili olarak bilgi alma şansının doğduğunu belirtelim. Kısa süre içerisinde yayınlanacak olan yeni sürümü güncelleyerek sizlerde sorunsuz bir şekilde Google Lens’i kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu