Kredi Kartı

Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

 

Kredi kartı kullanım oranın her geçen gün artması beraberinde birçok sorunun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle de son yıllarda artış yaşayan kredi kartı kullanım oranları ile beraber borçlarını ödeme konusunda sıkıntı çeken vatandaşlarımız için Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır? Sorusu hakkında sizlere buradan bilgiler sunmak istiyoruz.

Kredi Kartı Borcu Ertelemek

Kullanmakta olduğunuz kredi kartları zaman içerisinde ödenmesi zor borçların birikmesine neden olmaktadır. Bu durum karşısında da Kredi Kartı Borcu Ertelemesi yapmak için bankanız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Özellikle kredi kartı borcunuzu ertelemek için kredi kartı ekstrenizin kesilmemiş olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer ekstreniz kesilmişse bu durum karşısında borcunuzun yasal faize girdiğini belirtelim.

Kredi kartı borç faiz oranları

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartlarının özellikle faiz oranları da değişkenlik göstermektedir. Ancak bu konuda bankalara gönderilen talimat gereğince bankaların faiz oranları konusunda bir üst limitleri bulunmaktadır. Bu belirlenen üst limitlerin dışına çıkma şansları bulunmamaktadır. Bu yüzden de sizlere en uygun faiz oranları kredi kartı veren bankaları tercih etmeniz durumunda, ödeme konusunda sıkıntı çektiğiniz dönemler içerisinde en azından daha düşük faiz oranları ile borçlarınızı ödeme şansınız bulunmaktadır.

Erteleme konusunda bankaların sunmuş olduğu vade sayılarının da farklılık gösterdiğini sizlere belirtelim. Bu konuda banka ile iletişime geçerek bu konuda yardım alabilirsiniz. Erteleme konusunda da bankaların farklılık gösteren vade oranları bulunduğundan dolayı bu konuda en net bilgiyi almak için kredi kartını kullandığınız banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı borcunu erteleme kanalları

Mevcut kredi kartınızı ertelemek istediğiniz zaman bankanın müşteri temsilcileri ile, bankanın mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetleri üzerinden iletişime geçerek buradan kredi kartı borçlarınızı çok kısa süre içerisinde erteleme fırsatını bulacaksınız. Bu konuda belirttiğimiz kanallar üzerinden özellikle mobil bankacılık ve internet bankacılığını kullanarak kısa süre içerisinde bu erteleme imkanını yapmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu