Kredi Kartı

Kredi Kartları Para İadesi Süresi

Kredi Kartları Para İadesi Süresi

 

E-ticaret sitelerinin her geçen gün artış göstermesi beraberinde kullanıcılarında bu tarz sitelere yönelmesine neden olmaktadır. Özellikle de kredi kartı ile alışveriş oranının her geçen gün arttığı şu günlerde kullanıcıların merak ettiği Kredi Kartları Para İadesi Süresi hakkında bilmeniz gerekenleri buradan açıklamak istiyoruz.

İnternet üzerinden almış olduğunuz bir ürünün beğenilmesi veya daha farklı sebepler ile iade edilmesi durumunda kredi kartlarına para iadelerinin geçiş süreleri kullanıcılar tarafından çok fazla merak edilmektedir. Özellikle de kredi kartı ile yapmış olduğunuz ödemelerde bankaya olan geri ödenme sürelerinin oldukça uzun olması, kullanıcıların tedirgin olmasına neden olmaktadır. Z

Dolandırıcılıklara karşı dikkatli olun

Günümüzde kredi kartı kullanım oranlarının her geçen gün artması beraberinde bizlere birçok kolaylığı da sunmaktadır. Özellikle de oturduğumuz yerden alışveriş yapmanın keyfini çıkartan kişilerin bazı durumlarda kredi kartı dolandırıcıları ile karşı karşıya kaldığını belirtelim. Bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka ama mutlaka bildiğiniz siteler üzerinden alışveriş yapmanız gerektiğini sizlere öneriyoruz. İnternet üzerinde yer alan birçok sitenin bu konuda güvenilir olduğunu ancak bazı sitelerin ise tamamen dolandırıcılık yöntemi ile karşımıza çıktığını belirtelim. Bu yüzden de internet harcamalarımızı yaparken mutlaka dikkatli olmak zorundasınız.

Para iadeleri kaç günde olur?

Kredi kartı ile internet üzerinden yapmış olduğumuz alışverişlerde geri iade ettiğimiz ürünlerin para iadelerinin anlık olarak gerçekleşmediğini belirtelim. Bankadan bankaya değişen bu sürenin en geç 15 gün içerisinde hesaplarınızda olacağını belirtelim. Bunun içinde mutlaka hesaplarını düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer 15 gün içerisinde almış olduğunuz ürünler ile ilgili herhangi bir durum söz konusu değilse, ürünü almış olduğunuz firma ile ya da bankanız ile iletişime geçerek sorunun nereden kaynaklı olduğunu öğrenebilirsiniz.

En hızlı kredi kartı ait süresinin Akbank ve Halkabank bankalarında olduğunu belirtelim. Genellikle bu bankalarda 2 gün içerisinde Kredi Kartları Para İadesi yapılmaktadır. TEB ve ING Bank’ta ise bu sürelerin 8 güne kadar çıktığını belirtmek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu