Kredi Kartı

Kredi Kartı Limiti Arttırma Yöntemleri

Kredi Kartı Limiti Arttırma Yöntemleri

Kredi kartını aktif kullanan kişilerin en fazla merak ettikleri olay limitlerini nasıl arttıracaklarıdır. Sürekli kullanmaları nedeni ile yaşadıkları en büyük problemleri de yetersiz bakiye durumudur. Bu durumun tek çözümü de tabi ki limit arttırma işlemi olur. Kredi kartı limitinizi arttırabilmeniz için öncelikle gelir durumunuz da bir iyileşme olduğunu belgelemeniz gerekir.

Eğer gelir durumunuz ile ilgili herhangi bir şekilde değişiklik durumu yoksa o zaman kredi notunuzu arttırabilmek için çalışmalar yapmanız gerekir. Kredi notunuzun yüksek olması sizin için oldukça avantajlıdır. Çünkü kredi notunuzun yüksek olması halinde yapmış olduğunuz limit artış durumu olumlu olarak etkilenir.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Eğer bir kredi borcunuz var ise gecikmeye düşmeden önce ödeme işlemini yerine getirmelisiniz. Bu sayede banka sizin ekonomik durumunuzun iyi olduğunu da anlamış olur.

Elinizde bulunan kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı vererek hesabın aktif tutulması sağlanmalıdır. Eğer otomatik ödeme talimatı kullanmıyorsanız o zaman faturalarınızı ya da kiranızı banka aracılığı ile yaparak bankada bulunan işlem hacminde bir arttırma yakalamalısınız.

Aynı zamanda hesabınıza yüklü bir şekilde giriş ya da çıkış olmasını sağlayarak bankanın size olan güveninin artmasını sağlamalısınız. Elinizde bulunan kredi kartınızın borcunun tamamını ve gecikmeye düşmeden zamanında ödeme yapmalısınız. Kart borcunuzun sürekli olarak asgarisini ödemeniz durumunda kredi notunuz olumsuz etkilenir.

Bankadan kredi kartı istemeniz ya da kredi istemeniz de sizi olumsuz etkiler. Banka sizin paraya ihtiyacınız olduğunu düşünerek kredi notunuzun etkilenmesine neden olur. Kullanmadığınız herhangi bir banka kartı ya da kredi kartınız varsa kredi notunuzu olumsuz etkilememesi için kapatmanız daha doğru olur.

Kredi Notu Artınca Limit Artar Mı?

Kredi notunuzda bir artış meydana geldiyse ve banka için gerekli olan limit arttırma işlemlerini de yaptıysanız o zaman limit artış işlemini yerine getirebilirsiniz. Limit arttırma işlemini yerine getirmeden önce kredi notunuzu öğrenirseniz olumsuz bir sonuç ile karşılaşma durumunuzu da en aza indirmiş olursunuz. Limit arttırma işlemini tamamladıktan sonra limitinizin ne kadar olduğunu öğrenmek için bankayı, çağrı merkezini, internet şubesini veya mobil bankacılığı kullanarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu