Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi

 

Ülkemize bulunan emekli sayısının oldukça yüksek olması bankaların müşteri potansiyellerini arttırma konusunda da çabalarının artmasına neden olmaktadır.  Özellikle de Emekliye Faizsiz Kredi veren bankalar olarak merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Bankaların emeklilerin ihtiyacı olan kredi türlerinde diğer müşterilerine göre daha düşük faiz oranları ile hizmet verdiğini biliyoruz. Özellikle de bazı bankaların bu konuda faizsiz kredi imkanlarını sadece müşterilerine özel olarak verdiğini ya da emekli maaşını bankaya taşıyan müşterilerinden özel olarak faizsiz kredi sunduğunu belirtmek istiyoruz. Sizlerde bu konuda merak ettiğiniz detaylara sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bu konuda ülkemizde değişen kampanyaların bulunmasından dolayı sizlere net bir bilgi vermek yanlış olur. Ancak katılım bankalarının emekli olan müşterilerine özel olarak sunduğu faizsiz kredi paketlerinden sizlerde yararlanarak kredi çekmek istediğiniz zaman katılım bankalarını tercih ederek buradan faizsiz şekilde kredi çekme şansını yakalamış olabilirsiniz.

Ülkemizde Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

  • Albaraka Türk Bankası
  • Kuveyt Türk Bankası
  • Türkiye Finans Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası

Bu belirttiğimiz bankaların sizlere faizsiz bir şekilde kredi imkanı sunduğunu ve bu şekilde 0 faiz ile kredi çekme şansınızın olduğunu belirtelim. Ancak katılım bankalarının müşterilerine sunduğu faiz oranlarının 0 olmasına rağmen verdiği kredi türleri üzerinden sizlerden kar payı alacak şekilde kredi vereceğini de belirtelim. Bu durumunun sebebinin ise bankaların herhangi bir faiz uygulamadıkları zaman içerisinde verdikleri anapara üzerinden zarar etme durumlarının bulunması, katılım bankalarının müşterilerinden sadece kar payı almalarına neden olmaktadır.

Özellikle katılım bankalarının günümüzde kuruluş amaçlarının sadece faizsiz kredi ve buna benzer işlemler için olduğunu düşündüğümüz zaman sizlerde Emekliye Faizsiz Kredi veren bankalar arasında katılım bankalarını tercih ederek sadece kar payı ödeyerek bu şekilde kredi çekme şansını yakalamış olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu